Cizre, Nusaybin ve Kızıltepe'de kepenkler açılmadı

Cizre, Nusaybin ve Kızıltepe'de kepenkler açılmadı

13 Ocak 2011, Perşembe 14:37
A A
Cizre, Nusaybin ve Kızıltepe'de kepenkler açılmadı

Diyarbakır’da bugün görülmeye başlanan Kürdistan Topluluklar Birliği Türkiye Meclisi (KCK/TM) duruşmasına dikkat çekmek amacıyla Şırnak’ın Cizre ve Mardin’in Kızıltepe ile Nusaybin İlçeleri’nde esnaf kepenkleri kaçmadı.

Esnafların kepenklerini açmadığı Cizre İlçesi’nde polis sıkı önlem aldı. İlçenin önemli noktlarında çevik kuvvet polisi konuşlandırılırken, polis panzerleri de cadde ve sokaklarda güvenlik amacıyla devriye yapmaya başladı. Fırın ve eczaneler dışındaki tüm esnaflar kepenk açmadığı Cizre’de alınan önlemlerde sürüyor.

Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde ise eczane, fırın ve seyahat firmalarının açık olduğu gözlenirken, esnafın yaklaşık yüzde 80’i kepenk kapama eylemine uyduğu görüldü. Nusaybin İlçesi’nde de esnafın tamamına yakını sabah saatlerinden itibaren kepenklerini açmadı.

Kızıltepe ve Nusaybin İlçeleri’nde polis sıkı güvenlik önlemi alırken, Nusaybin İlçesi’nde saat 13.00’da KCK/TM duruşması ile ilgili bir yürüyüş düzenleneceği ve yürüyüş sonrasında da basın açıklaması yapılacağı belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.