Cizre'de olaylı 28 Şubat gecesi

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 28 Şubat gecesi, olaylı geçti. 28 Şubat sürecini ve KCK operasyonlarını bahane eden bir grup, uluslararası E-24 karayolundaki polis panzerlerine ses bombası, molotof kokteyli ve havai fişek attı. Polis, gruba müdahale edip gaz bombası atarak dağıttı

28 Şubat 2012, Salı 22:52
A A

Cizre İlçesindeki son KCK operasyonlarını ve 28 Şubat sürecini protesto ederek yasa dışı gösteri yapmak isteyen gruba polis izin vermedi. Yüzleri maskeli grup, E-24 karayolundaki polis panzerine, ses bombalası, molotof kokteyli ve havai fişek attı.

Polisin, tazyikli su ve gaz bombalarıyla müdahale ettiği protestocu grup arasında arbede yaşandı. Dağılan grup, Sur Mahallesinin ara sokaklarında yeniden toplandı.

Yüzleri maskeli grup, Türkiye’yi Irak’a bağlayan E-24 Uluslararası karayolunu kapatmak istedi. Polis, yüzleri maskeli gruba müdahale edip, gaz sıktı. Gecenin karanlığından faydalanan göstericiler ara sokaklara kaçıp izlerini kaybettirdi.

Ramazan İMRAĞ/ CİZRE,(Şırnak),(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.