CNN: Özür dilemedik, dilemeyeceğiz de

CNN International'ın, Gezi parkı olaylarıyla ilgili yayınından ötürü AK Parti'den özür dilediği söylenmişti ama CNN International bu iddiayı yalanlandı

16 Temmuz 2013, Salı 11:12
A A
CNN: Özür dilemedik, dilemeyeceğiz de

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CNN International'ın Başkan Yardımcısı Khosravi ile görüşmüştü. Bu görüşme sonrası Khosravi'nin Ak Parti'den özür dilediği söylenmişti. CNN International, bu iddiayı yalanlandı.

CNN İnternational'ın Başkan Yardımcısı Khosravi, Başbakan Yardımcısı Arınç ile görüştü.

CNN International, “Türkiye’de hükümet karşıtı protestolar” başlığı altında verdiği haberi sırasında AK Parti'nin Kazlıçeşme mitinginden de bir kareyi ekrana getirmiş, o sırada ekran üzerindeki konu başlığının aynı kalması, 'Kazlıçeşme mitingi, hükümet karşıtı protesto gibi gösterildi' iddiasına yol açmıştı. CNN, o sırada her ne kadar fotoğrafın altında, görüntünün AK Parti mitinginden olduğu belirtse de konuyla ilgili tartışmalar büyümüştü.

ÖZÜR DEĞİL, 'TEKNİK HATA' İTİRAFI

Görüşmede CNN'in bu konuda özür dilediği iddia edilmişti. Ancak CNN'in bu konuda "teknik hata" dediği öğrenildi.

Bu iddianın ortaya çıkmasından sonra CNN International PR’ın Twitter hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"CNN, Türkiye'de yaptığı yayının arkasındadır. Yaptığımız tarafsız yayın için özür dilemedik, dilemeyeceğiz de."

İŞTE O TWEET:

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.