Çocuğunuz odasındayken terör örgütüne katılabilir

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), “Teknoloji Çocuklarımızla Aramızdaki Yeni Bir Bağ mı Yoksa Duvar mı?” konulu bir söyleşi düzenledi

13 Mayıs 2015, Çarşamba 05:00
A A
Çocuğunuz odasındayken terör örgütüne katılabilir

Söyleşide konuşan Psikiyatrist Prof. Dr. Bengi Semerci, ailelere çocukların teknolojiyi kullanmasıyla ilgili önemli uyarılarda bulundu. Semerci; “İnternet; evinizde çocuğunuzun odasına kendi elinizle koyduğunuz bir sokak aslında!

Hâlbuki sokağa çıktığında ‘yanına yabancı biri gelirse sakın konuşma’ deriz, çocuğu uyarırız. Ama biz tanımadığımız insanları üstüne para vererek alıyor ve çocuğumuzun odasına sokuyoruz.

Çocuk, odasına soktuğumuz bu yabancıların tuzaklarıyla, terör örgütüne de katılabilir, uyuşturucu da satın alabilir. Bir tuşa basması yeter; o kadar basit!” diyerek ailelere şu önerilerde bulundu; Akıllı TElEFON uYARıSı Çocuğunuzu takip edebilmeniz için teknolojiye hakim olmanız lazım.

Onlar teknolojiyi sizden çok daha iyi biliyorlar. Nasıl kullanacağımızı mutlaka bilmeliyiz. Küçük yaştaki çocuğa tablet ya da akıllı telefon almayın. Onun tableti olamaz, o sizin tabletinizdir. ‘Oyun mu oynamak istiyorsun, tamam benim tabletimde, şu saatte, şu kadar süre oynayabilirsin’ dersiniz

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.