Çocuk hasta ve doktorun fotoğrafı gündem oldu

Çocuk hasta ve doktorun fotoğrafı gündem oldu

Ameliyata girmek için ameliyathane önünde bekleyen küçük çocuğa sımsıkı sarılan bir doktorun fotoğrafı sosyal medyada binlerce beğeni aldı. O fotoğraf, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahi Bölümü’nde çekildi. Fotoğraftaki doktor Ahmet Demez, 'küçük hastamız, çok huzursuzdu, sedyeye sarılmış, bırakmak istemiyordu. Kucağıma aldım, sımsıkı sarıldı, huzursuzluğu geçti” dedi

25 Ekim 2019, Cuma 10:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde Çocuk Cerrahi Bölümü´ne yemek borusu darlığı sebebiyle tedavi için gelen aile, çocuklarını sakinleştiremedi. Çocuğun ameliyatına girecek olan Dr. Ahmet Demez, ağlayıp, bağıran minik İbrahim’i sakinleştirmek için kucağına aldı. Doktor Demez, çocuğu sedye yerine kucağına alarak ameliyat etmeye ikna etti. Doktorunun kucağında ameliyathaneye girişi fotoğraflanarak ölümsüzleştirilen çocuğun ameliyatı başarılı bir şekildi gerçekleştirildi.


O ana ait fotoğraf karesini anlatan ve çocuklarla doktor hasta yerine aile ilişkisi kurduğunu ifade eden Dr. Ahmet Demez, "Çocuk 3 yaşında hasta, şanssız bir şekilde yemek borusu oluşmadan dünyaya gelmiş. Doğar doğmaz yemek borusundan ameliyat olmuş bu şekilde beslenebilmiş ama zaman içinde bu bölgede darlık gelişince katı gıdaları tüketemediği için bize başvurdu. Ameliyat odasında diğer hastanın işi bitmiş çıkmak üzereyken taşıma personelimiz hastamızı sedye ile getirdi. Sedyeye yatmayan ve çok huzursuz olan hastayı kendi kucağıma aldım, sımsıkı sarıldı huzursuzluğu bu şekilde geçti, sarılarak ameliyatı bekledi" diye konuştu.

'Evlat kaybetmiş bir babayım'

Evladını kaybettiği için çocuklarla kuvvetli bağı olduğunu söyleyen Dr. Demez, "Ben evlat kaybetmiş bir baba olarak çocuklarla daha kuvvetli bir bağım var. Çocuklarla iletişim kurmak için türlü şeyler yapıyoruz. Ameliyathane bonelerinde gibi çizgi film karakterlerini kullanıyoruz. Çocuklara çizgi filmler açıyoruz, oyunlar oynuyoruz. Onların göz seviyelerine inerek onların dilinden konuşarak bir bağ oluşturuyoruz. Bu da öyle bir durum oldu güvendi sarıldı ve ameliyatı bu şekilde yaptık. Ameliyata aldığımız çocuklar sadece onların çocukları değil bizim çocuklarımız. Onlarla asla doktor hasta ilişkisi yerine aile gibi görüyoruz. Onlara kızım, oğlum diye sesleniyoruz. Biz de anne babayız. Küçük hastamız da yaklaşık 10 dakika kadar kucağımda kaldı ve sonrasında ameliyatı gerçekleştirdik" dedi.

#olayıngeçmişi

  • Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahi Bölümü’nde yemek borusu oluşmayan çocuk, ameliyata girmeden önce çok korkmuş ve sedyeye sarılmıştı.
  • Doktor Ahmet Demez, çocuğun bu halini görüp kucağına almış, çocuk da Demez'e sımsıkı sarılmıştı.
  • Ahmet Demez, o anların fotoğrafını Twitter hesabından paylaşmış, kısa sürede herkesin takdirini kazanmıştı.;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adeta çölde bir vaha gibi! Afyonkarahisar'ın Balıklı Gölü