Çocukla gidilebilecek 9 kamp alanı

Doğasıyla, havıyla, deniziyle ve güneşiyle cennetten bir köşe olan ülkemiz, kamp tatili için oldukça uygun bir coğrafya. Doğa ile bir bütün olabileceğiniz huzurlu bir tatil şekli olan kamp, çocuklu aileler için de eşi benzeri bulunmayan bir deneyim. Biraz zahmetli bir konaklama olsa da işinizi kolaylaştıracak pek çok kamp alanı bulunmakta. #öncetürkiyeyikeşfet sloganı ile yola çıkan Neredekal.com editörleri, sizler için çocuğunuz ile kamp yapabileceğiniz 9 harika rota hazırladı.

22 Temmuz 2020, Çarşamba 11:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1-Saros Körfezi Kömür Limanı / Çanakkale

1-Saros Körfezi Kömür Limanı / Çanakkale

Sadece kamp yapanlar için özel bir koy olan bu alan; serin ve berrak denizi ile biliniyor. Çocuğunuz ile kamp yapabileceğiniz gibi özel karavan parklarındaki imkanlardan da faydalanabilirsiniz. Alanda temiz su, duş ve tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılayacak hizmetlerin yanı sıra minik bir büfe de bulunmakta. Şayet dalışla ilgileniyorsanız koydan dalış ekipmanları kiralayabilir ve belki de çocuklarınızın ilk dalış deneyimini burada yaşayabilirsiniz.  


2-Ormanya Hobbit Köyü / Kocaeli

2-Ormanya Hobbit Köyü / Kocaeli

Girişlerin ücretsiz olduğu bir doğal yaşam alanı olan Ormanya Hobbit Köyü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bizlere kazandırılmış bir mekan. Bu doğal yaşam köyünde 40 araçlık ve 100 çadırlık geniş bir kamp alanı bulunmakta. Temiz su ve duş gibi imkanlara ulaşımınız olduğu gibi çocuklarınız için yapılacak birçok aktiviteye ulaşma şansınız var. 7-14 yaş arası çocuklar için bir doğa okulu bulunduran köyde bunların yanı sıra hayvanat bahçesi, vahşi yaşam alanı, botanik bahçesi ve doğa eğlence alanı gibi çocuklarınız ile harika zamanlar geçirebileceğiniz alanlar mevcut. 


3-Yedigöller / Bolu

3-Yedigöller / Bolu

Araç trafiğinin olmadığı, alabildiğine yeşil ormanlardan ve göllerden oluşan Yedigöller, çocuklarınız için hem güvenli hem de doğayla iç içe bir rota olabilir. Yemyeşil patikalarda gün içinde doğa yürüyüşleri yapabilir, çocuğunuzla gölde balık tutma heyecanını yaşayabilirsiniz. Çadır kampına uygun olan bölgede ailenizle kalabalıktan uzak ve tamamıyla doğal bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Ağaçların arasına kurabileceğiniz hamak sayesinde kamp kültürünün tadını doyasıya çıkarmak da size sunulan bir başka seçenek. 


4-Şile Kızılderili Köyü / İstanbul

4-Şile Kızılderili Köyü / İstanbul

İstanbul’a yakın tatil yerlerinin en gözdelerinden olan Şile’de bulunan bu konsept kamp alanı, çocuklarınız için eğlenceli ve öğretici bir tatil fırsatı aslında. Kamp alanı, Amerikan yerlilerinin yaşadığı özel çadırlardan ve ahşap bungalov evlerden oluşuyor. Tamamıyla konsepte uygun olan bir deneyim kazanmanın yanı sıra farklı bir kültürün örneklerini yansıtan Kızılderili Köyü, en çok da çocukların ilgisini çekmekte. 


5-Boğsak Koyu / Mersin

5-Boğsak Koyu / Mersin

Boğsak Koyu, Mersin’in popüler tatil beldelerinden Silifke’de yer alıyor. Denizi sığ ve plajı kum-çakıl taşı karışımı olan kamp alanı, denize sıfır bir konumda. Bu imkanları sayesinde özellikle çocuklu kampçılar tarafından çokça tercih eden koyun yakınında Silifke’ye ve Taşucu’na gidebileceğiniz minibüslerin olması ulaşım derdinize de bir çözüm oluyor aslında. Tüplü dalış ve Taşucu’ndan günübirlik tekne turları yapmanızı ise kesinlikle öneriyoruz. 


6-Köprülü Kanyon / Antalya

6-Köprülü Kanyon / Antalya

Dünyanın en zengin bitki çeşitliliğini içerisinde barındıran Köprülü Kanyon, milli park olarak koruma altına alınmıştır. Çadır kampı yapabileceğiniz birçok alan bulunduran kanyonda rafting gibi çeşitli su sporlarını deneyimleme imkanınız da mevcut. Yine temiz su, duş ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınıza olanak sağlayan kamp alanlarında yiyecek ve içecek için de kullanabileceğiniz alanlar var. 


7-Kaş / Antalya

7-Kaş / Antalya

Kamp alanları ve koylar bakımından oldukça zengin olan Kaş, hem ekonomik hem de doğayla iç içe bir tatil arayan maceracı aileler için eşsiz bir rota. Denize sıfır bir konumda asırlık çam ağaçları altında yapacağınız huzurlu bir tatil, çocuklarınızın doğa ile tanışması için harika bir fırsat olabilir. Hem çadır hem karavan hem de bungalov tarzı konaklama imkanlarına sahip bir yer olan Kaş’ta keşfedilecek pek çok farklı aktivite bulunmakta. Ufak bir tavsiye; batık kent Kekova’da günübirlik tekne turlarına katılmadan Kaş tatilinizi sonlandırmamanızı öneririz. 


8-Datça Aktur Koyu / Muğla

8-Datça Aktur Koyu / Muğla

Aktur Koyu, mavi bayraklı berrak bir plaja sahip. Tenis kortlarından çamaşırhane ve ütü odası gibi aklınıza gelebilecek en ufak ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir kamp alanı olan bu yerde; dilerseniz çadır kampı veya karavan konaklaması yapabilirsiniz. Market alışverişi gibi ihtiyaçlarınıza da karşılık bulabilirsiniz. Koyda, çocuklarınızla doğa aktiviteleri gerçekleştirebileceğiniz harika alanlar da mevcut. 


9-Olimpos / Antalya

9-Olimpos / Antalya

Kamp tatili denince ilk akla gelen yerlerden olan Olimpos, içerisinde barındırdığı doğal güzellikler ile adeta cennetten bir köşe. Hem doğası hem de tarihi ile bilinen bu yerde çadır kampı yapabileceğiniz birçok alan var. Ayrıca Olimpos’a gelmişken Çıralı Yanartaş’a tırmanmadan ve çocuklarınıza buranın mitolojik hikayesini anlatmadan da dönmek istemezsiniz diye düşünüyoruz. Akşamları sahilde yakacağınız kamp ateşi ile ailenize kamp ruhunu aşılamak ise bir başka seçeneğiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adeta çölde bir vaha gibi! Afyonkarahisar'ın Balıklı Gölü