Çocuklar geleceğe hazırlanıyor...

Çocuklar geleceğe hazırlanıyor...

Çocuklar geleceğe hazırlanıyor...

28 Mart 2015, Cumartesi 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Haber: Çağnur Hatipoğlu
cagnurhatipoglu@gmail.com

Anne-babalar çocukları için hep daha iyiyi ister ama çoğu zaman onun içindeki gizli kalan yeteneği fark etmez. Aile meslek konusunda hep yönlendirmeye çalışır ama aslında çocuğun ne yapmak istediği önemli.

EVİTÖL bu fikirle yola çıkarak Türkiye’de ilk kez ‘Gelecek Kampı’ düzenledi. Bu kampa katılan lise öğrencileri kendilerini tanıdı ve bilmedikleri yeteneklerini keşfetti. İlki 25-31 Ocak tarihleri arasında düzenlenen kampta Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler buluştu. Geleceğe dair hayallerini görerek, duyarak, yazarak, canlandırarak, besteleyerek, pişirerek ve kameraya çekerek gerçeğe dönüştürdüler.

Güher-Süher Pekinel

Kampta kâr amacı güdülmüyor. Programın geliri TEV-TEVİTÖL Burs fonuna aktarılıyor. Kampta neler mi yapılıyor? Burada her şeyin başında psikologlar var. Ünlü isimler de çocuklara ders veriyor. Piyanist kardeşler Güher-Süher Pekinel müzik çalışmaları için kampta oluyor.

Dr. Özgür Bolat, çocukları kariyer planlaması hakkında bilgilendiriyor. Ayrıca çeşitli atölyeler düzenleniyor; sinema, tiyatro, müzik, masa, tenisi, tırmanma gibi. Kampın sonunda hazırlanan rapor, öğrenci ve velilerle paylaşılıyor. Kampın ilk ve son günlerine veliler de dahil ediliyor. Gelecek kampına her dönemde 40 öğrenci alınıyor ve lise hazırlık, lise 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri kabul ediliyor.

Kamp programı için başvurular ise www.gelecekkampi.org’tan yapılabiliyor.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler ‘Gelecek Kampı’nda buluştu. Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler ‘Gelecek Kampı’nda buluştu.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder