Çocuklar için online ziyarete açık hayvanat bahçeleri ve akvaryumlar

Corona virüs pandemisi tüm dünyayı etkiliyor. Sosyal mesafe kuralına uyum sağlayıp evinde kalan aileler ve çocukları için doyasıya tadını çıkaracakları etkinlikler keşfetmeye devam ediyoruz. Çocuklarınız köpek balıklarını keşfedebilir, pandaların oyunlarına katılabilir, penguenlerin nasıl beslendiklerini izleyebilirler. Çocuklar için evde kalmayı keyifli hale getirecek hem online canlı yayın yapan hem de sosyal medya hesaplarından video paylaşan hayvanat bahçeleri ve akvaryumları derledik.

22 Mart 2020, Pazar 16:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cincinnati Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçesi

Cincinnati Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçesi

Corona virüsün yayılmasını engellemek için Cincinnati Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçesi kapılarını ziyaretçilere kapattı. Ancak Facebook üzerinden safariye devam edebilirsiniz. Haftanın yedi günü hayvanat bahçesindeki hayvanları izleyebilirsiniz.

Cincinnati Hayvanat Bahçesi için tıklayın 

Zoo Atlanta (Atlanta Hayvanat Bahçesi)

Zoo Atlanta (Atlanta Hayvanat Bahçesi)

Corona virüs nedeniyle Atlanta Hayvanat Bahçesi de kameralarını online kullanıcılara açtı. Atlanta Hayvanat Bahçesi Yönetimi canlı yayınını “COVID-19  salgınının tüm hayatımıza temas ettiği bir dönemde, dünyanın dört bir yanındaki insanların PandaCam'de sevinç bulmasından gurur duyuyoruz” diye paylaştı.

Hayvanat bahçesindeki pandaların oyunlarını, beslenme saatlerini ve gün içinde neler yaptığını canlı olarak izleyebilirsiniz.

Canlı PandaCam için tıklayın 

Houston Hayvanat Bahçesi

Houston Hayvanat Bahçesi

Corona virüsün yayılmasını yavaşlatmak için Houston Hayvanat Bahçesi de kapılarını üç hafta kapattı. Ancak hayvanat bahçesi ekibi hayvanlara bakmak için yorulmadan çalışmaya devam ediyor. Diğer hayvanat bahçeleri gibi Houston Hayvanat Bahçesi de özel hayvanların bakımı için insanlara bağış çağrısında bulunuyor. Aynı zamanda Houston Hayvanat Bahçesi, kameralarını online ziyaretçilere açtı. web kamerasıyla online ziyaretçiler zürafalar, goriller, şempazeler, filler ve gergedanları görebilirler.

Houston Hayvanat Bahçesi Web kameralarına bağlanın

Oregon Hayvanat Bahçesi

Oregon Hayvanat Bahçesi

Oregon Hayvanat Bahçesi, corona virüsün yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olmak için halk sağlığı önerilerini takiben 17 Mart Salı günü geçici olarak kapılarını kapattı. Oregon Hayvanat Bahçecisi sakinlerini görebilir ve onlarla ilgili özel vidoları Facebook hesabından görebilirsiniz.  

İzlemek için tıklayın 

Monterey Bay Aquarium

Monterey Bay Aquarium

Hayvanat bahçeleri gibi, birçok akvaryum da sakinlerinin ne yaptığını göstermek için canlı yayınlar yapıyor. Bunlardan biri de Monterey Bay Aquarium. Akvaryum su samuru, denizanası, köpekbalığı, penguenlerden oluşan sakinlerinin hayatlarını canlı olarak yayınlıyor.

Akvaryumu ziyaret etmek için tıklayın 

Shedd Akvaryumu

Shedd Akvaryumu

Chicago'daki Shedd Akvaryumu da corona virüs nedeniyle kapandı. Yetkililer, “Bu süre zarfında sizi akvaryumda karşılayamayacağımızdan hayal kırıklığına uğramış olsak da, corona virüsün daha fazla yayılmasını durdurmak için sosyal mesafeleme çabalarında üzerimize düşeni yapıyoruz” diye açıklama yaptı. Shedd Akvaryumu sosyal medya adreslerinden paylaştıkları videolarla evde kalanlarla videolarını paylaşıyor.

Akvaryumdan videolar için tıklayın 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uygulama ve oyunların çocuklar için eğitici olup olmadığı nasıl anlaşılır?