Çocuklarda diş ağrısına ne iyi gelir? Çocuklarda diş ağrısını geçirecek yöntemler

Çocuklarda diş ağrısına ne iyi gelir? Çocuklarda diş ağrısını geçirecek yöntemler

Doğdukları andan itibaren çocuklarımızı korumak için her türlü tedbir ve önlemi alırız. Ama bazı problemler var ki çözüm yöntemi ararken ebeveynleri çaresiz bırakabiliyor. Çocuklarda diş ağrısını geçirecek yöntemler bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Peki, çocuklarda diş ağrısına ne iyi gelir? Çocuklarda diş ağrısını geçirecek yöntemler neler? Çocuklarda diş ağrı nasıl geçer? Çocuklarda diş ağrısını geçirme yöntemleri haberimizde.

18 Eylül 2020, Cuma 09:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çoğu çocuk doktordan korktuğu için dişi ağrıdığında dişçiye gitmek istemez. Evde doğal yöntemlerle çocuğunuzun diş ağrısını geçirecek çözümler üretmek mümkün. Çocuklarda diş ağrısını geçirecek yöntemleri haberimizde bulabilirsiniz.

Çocuklarda diş ağrısını geçirecek yöntemler

  • Misvak antibakteriyel içeriği sayesinde diş ve diş eti ağrısını anında kesmeye yardımcı olur. Misvak dişlerdeki ve diş etlerindeki bakterileri, mikropları yok eder. Yapılması gereken nazikçe çocuğunuzun diş ve diş etlerine misvakla masaj yapmaktır.
  • Kuru karanfil diş ağrısından kurtulmaya ve enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olan anti inflamatuar, anti bakteriyel, antioksidan ve anestetik özelliklere sahiptir. Uygulamada birinci yöntem; 2 kuru karanfili ezin, biraz zeytinyağı ile karıştırın ve dişe uygulayın. Uygulamada ikinci yöntem; bir pamuk parçasını karanfil yağına batırıp ağrılı dişin üzerine uygulayın.
  • Tuzlu ılık su ile gargara yapmakta diş ağrısına iyi gelebilecek bir çözümdür. 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip gargara yapılırsa diş ağrısının geçmesinde yardımcı olacaktır.
  • Soğuk kompres yaparak dişin uyuşmasını sağlar ve ağrıyı hissetmemesine yardımcı olabilirsiniz. Ağrılı bölgeye dışarıdan uygulanan buz diş ağrısı konusunda size yardımcı olabilir.
  • Sarımsak kullanmak diş ağrısından kurtulmak için muazzam bir yöntem. Sarımsağın ağrıyı azaltmada çok etkili olan antibiyotik ve diğer tedavi edici özellikleri vardır.


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çocuklarda süt dişleri neden önemli?