Çocukları ölen anne ve baba o konuda bile anlaşamadı!

Adana'da yangın söndürme havuzuna düşüp boğularak can veren Berkay Duysak'ın (11) 8 yıl önce boşanan anne ve babası, mezarlık yeri konusunda anlaşamadı

18 Ekim 2016, Salı 11:32 Son Güncelleme:
A A
Çocukları ölen anne ve baba o konuda bile anlaşamadı!
Babası 35 yaşındaki Yunus Duysak ile Adana'nın İmamoğlu ilçesinde yaşayan Berkay Duysak, geçen cumartesi günü annesi 30 yaşındaki Rahime Sarıkaya'nın oturduğu Aladağ ilçesinin Dölekli mahallesindeki evine gitti. İddiaya göre, ormanlık alanda gezen Berkay Duysak, kenarında oturduğu Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait yangın söndürme havuzuna düşüp boğuldu. Berkay Duysak'ın cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Otopsisi tamamlandıktan sonra Yusuf Duysak, velayeti kendisinde olan oğlunun cenazesini İmamoğlu ilçesinde, 8 yıl önce boşandığı Rahime Sarıkaya ise Aladağ'da cenazeyi toprağa vermek istedi.

2 GÜN MORGDA BEKLEDİ


Hayatını kaybeden 11 yaşındaki Berkay Duysak


İki tarafın yakınlarının da devreye girmesine rağmen bir anlaşma sağlanamayınca, minik Berkay'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu'nda kaldı. Anne Rahime Sarıkaya ile baba Yunus Duysak kararlarında ısrar edince iki ailenin fertleri arasında dün geldikleri Adli Tıp Kurumu önünde bu kez kavga çıktı.

Polisin müdahale ettiği kavga büyümeden önlenirken Cumhuriyet Savcısı olaya müdahale etti. Oğluna 8 yıldır baktığını söyleyen Yunus Duysak, "Velayeti bende, annesinin yanına hafta sonları gezmeye gidiyor. Çocuğuma 2 gün bile sahip çıkamadılar. Biz aile olarak cenazemizi İmamoğlu'nda toprağa vermek istiyoruz" dedi.

Anne Rahime Sarıkaya ve yakınları ise İmamoğlu'nda kilekli mahallesinde defnedilmesinde ısrar etti.

SAVCILIK DEVREYE GİRDİ, POLİS MÜDAHALE ETTİTaraflarla görüşen Cumhuriyet Savcısı, aileye cenazenin tarafsız bir mezarlıkta toprağa verilmesini önerip, "Eğer bunu da kabul etmez ve cenazeyi alamazsanız, yasal sürenin sonunda ki ikazında bulundu.

Adana'nın çıkışında olan ve her iki ilçe güzergahında bulunan Buruk Mezarlığı'na karar veren ailelerin büyükleri cenazeyi teslim aldı. Ancak cenaze aracının morgdan çıkışı sırasında Buruk Mezarlığı'nı duyan taraflar yine birbirine girdi. Anne ve baba da cenaze aracının önüne kapanıp, çıkış yapmasına engellemeye çalıştı.

Polisin müdahalesi sonucu minik Berkay'ın cenazesi götürüldüğü Buruk Mezarlığı'nda, iki aile arasındaki gerginliğin gölgesinde toprağa verildi.

DHA
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kırmızı bültenle aranan İranlı rapçi İstanbul'da gözaltına alındı