Çocuklarınızla dinleyebileceğiniz 6 radyo tiyatrosu

Çocukların ve gençlerin televizyon, internet ve tabletler ile geçirdiği ekran zamanları arttıkça ebeveynlerin endişeleri de büyüyor. Birçok ebeveyn, ekran olmadan çocuklarla etkileşim kurmanın eğlenceli ve genellikle eğitici bir yolu olarak podcast'lere yöneliyor. Çocukların aileleriyle dinlemeyi sevecekleri mükemmel çocuk dostu radyo tiyatroları keşfettik. İşte çocuk dostu radyo tiyatroları…

30 Aralık 2019, Pazartesi 17:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Nasrettin Hoca serisi

Nasrettin Hoca serisi

Nasrettin Hoca’nın farklı maceralarından oluşan, çocuklarınızla beraber keyifle, sıkılmadan dileyebileceğiniz bir podcast.

Dinlemek için tıklayın


Başsız at

Başsız at

Küçük bir kasabanın kenar mahallesinde yaşayan çocukların tek eğlencesi başı olmayan oyuncak bir attır. Üstüne binerek yokuş aşağı giderek kendi aralarında eğlenmektedirler. Ama bir gün çocuklardan biri oyuncak at ile bir kaza yapar. TRT yapımı Başsız At arkası yarın radyo tiyatrosunu, Paul Berna yazdı, Asuman Korat yönetti.

Dinlemek için tıklayın

Küçük Dostlar

Küçük Dostlar

Carlito, annesi ve babası ile birlikte büyük bir çiftlikte yaşamaktadır. Babası at ve sığır bakıcılarının şefidir. Carlito’nun en yakın arkadaşı çok sevdiği atı Poly’dir.

Carlito’nun zamanı Poly ile birlikte geçmektedir. Kimi zamanda babasına çiftlik işlerinde yardım etmektedir. Çiftlik içerisinde yer alan boş bir evde trafik kazasında babasını kaybeden Philip isminde bir çocukla karşılaşır. Philip babası ile yaşadığı kazada hafızasını kaybetmiştir.  

Dinlemek için tıklayın

Müzedeki Sır

Müzedeki Sır

Hindistan’da yaşayan Şalen devamlı hayaller kurarak, hikayeler uydurmakta ve bu hikayeleri arkadaşlarına anlatmaktadır. Bu hikayelerin gerçek olmadığını, Şalen’in kendisinin uydurduğunu herkes bilmektedir. 

Dinlemek için tıklayın

Pollyanna

Pollyanna

Pollyanna henüz on bir yaşında en çok sevgiye muhtaç olduğu bir dönemde anne ve babasını kaybeder. Yetim kalan Polyanna teyzesi Polly Harrignton sahip çıkar. Pollt Teyze huysuz, aksi, sevgi yoksunu bir insandır.

Dinlemek için tıklayın

Heyecan Sirkinde

Heyecan Sirkinde

Üç kardeş Jack, David ve Maria yaz tatilini nasıl geçireceklerini düşünürken yaşadıkları kasabaya sirk gelir. Çocuklar sirkte çalışan Tomy ile tanışırlar. Sirk gösterilerini izleyerek eğlenebileceklerini düşünerek sevinseler bile bu sevinçleri uzun sürmez. 

Dinlemek için tıklayın

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çocuklar için yılbaşı yemek menüsü