Çoğumuzun favorisi: Kadınlar neden tayt giymeyi sever?

Etrafınızdaki kadınları bir düşünün... Ofiste, akşam dışarı çıkarken, alışverişe giderken en çok ne giyiyor? Evet, doğru bildiniz. Tayt! Çünkü çok rahat, yerine göre şık ve her ortama uyum sağlayabiliyor. Kadınlar tayt giymeyi bu kadar seviyorsa bir nedeni olmalı...

14 Nisan 2021, Çarşamba 12:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ağda derdi yoktur

Ağda derdi yoktur

Öncelikle bileğe kadar inen bir tayt, ağda yapmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Etek ya da şort giyiyor olsaydınız bacaklarınızdaki tüylerden kurtulmak zorunda kalacaktınız. Hatta bazen bazı pantolonlar bile bacak tüyleri açısından sıkıntılı bir tercihtir, çünkü bol paçaysa siz oturunca paçalar yukarı çıkar. 

 Özel günler

Özel günler

Kadınların genital bölgelerinin tayt ya da dar pantolonlar sayesinde sıkıca kavranması özel günlerinde güvende hissettirir. Böylelikle gün içindeki sızıntılar nedeniyle daha az strese girerler. Pantolon ya da etek tercihlerinde popoyu kapatan üstler giymek çok şık görünmezken, tayt adeta uzun tişört ve kazak kombinleri için yaratılmış gibidir. Özel günlerde tayttan daha iyi bir seçenek yoktur. 

Sımsıkı bir görüntü için

Sımsıkı bir görüntü için

Kadınlar eğer kendilerini seksi hissetmek istedikleri bir gündeyse ilk olarak tayta yönelirler. Çünkü tayt vücudu sararak yukarı kaldırır. Özellikle kaldırma etkili bir tayt giydilerse özgüvenleri katlanır. Bir pantolon veya etekten bunu beklemek zordur.

 Ütü yapmak zorunda değilsiniz

Ütü yapmak zorunda değilsiniz

Eğer pantolon, etek ya da elbise giymeye aniden karar verdiyseniz evde çıkmadan önce ütü yapmak zorunda kalırsınız. Peki daha önce hiç tayt giymeden önce ütü yapmanız gerekti mi? Sanmıyoruz.

 Seyahat için en uygunudur

Seyahat için en uygunudur

Uzun seyahatler için daha rahat bir seçenek yoktur. Uçak ve otobüste bacaklarınızı karnınıza çekebilir, yol boyu rahat edebilirsiniz. Etek ve pantolonla girmenin çok zor olduğu oturma pozisyonları taytla mümkün hale gelir. 

 Yer kaplamazlar

Yer kaplamazlar

Gece arkadaşınıza yatıya giderken hazırladığınız kol çantasına kalın kot pantolonları sıkıştıracak haliniz yok. Taytlar ise yer kaplamaz. Valizler için zaten vazgeçilmezdir.

 En uygun fiyatlı giyim ürünüdür

En uygun fiyatlı giyim ürünüdür

En son aldığınız pantolonu kaç liraya aldınız? Peki en son aldığınız taytı? Onlarca pantolonunuz olmayabilir ama onlarca taytınız olabilir çünkü en ucuz giyim ürünlerinden biridir. 

  Kilo alsanız da giymeye devam edersiniz

Kilo alsanız da giymeye devam edersiniz

Pantolonlarda düğme vardır. Bu demek oluyor ki kilo aldığınız zaman düğmelerin kapanmama ihtimali vardır. Taytlar elastik olduğu için 5 kilo da alsanız giymeye devam edersiniz. 

 

 Çizmelerin içine sığarlar

Çizmelerin içine sığarlar

Çizmelerle birlikte pantolon giymek büyük bir derttir. Pantolonunuzun daracık olması gerekir. Hatta daracık pantolonlar bile çizmenin içinde kırışma yapar. Ancak taytta böyle bir derdiniz yoktur. Tık diye girer. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hamilelikte rahat giyinmenin püf noktaları