Çok fazla yetişkin filmi izlemek erkeklerde sertleşme sorununa neden olabilir

Yetişkin filmlerinin erkeklerin cinsel sağlığını kötü yönde etkilediği ortaya çıktı. Belçika'da yapılan bir araştırmaya göre, çok fazla yetişkin filmi izlemek, erkeklerde ereksiyon yani sertleşme sorunlarına neden oluyor. Yapılan araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 35'i cinsel ilişkiye girmektense yetişkin filmi izlemeyi tercih ediyor.

30 Eylül 2020, Çarşamba 10:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Erkeklerin 3'te 1'i filmleri tercih ediyor

Erkeklerin 3'te 1'i filmleri tercih ediyor

Belçika'da yapılan araştırmaya katılan 35 yaş altı erkeklerin üçte biri, gerçek cinsel ilişki yerine yetişkin filmlerini tercih ediyor. Belçika'daki Anvers Üniversitesi ile Anvers Üniversitesi Tıp Fakültesi, gelecek hafta gerçekleştirilecek bir Avrupa konferansına sunmak üzere, erkeklerde yetişkin filmi izleme alışkanlığını araştırdı.

Ereksiyon sorunu yaşıyorlar

Ereksiyon sorunu yaşıyorlar

BBC Türkçe'de yer alan haberde, İngiliz ve Danimarkalı bilim insanlarının da katkıda bulunduğu araştırmada, 5 bin 800 kişinin cinsel aktiviteleri incelendi. Araştırmaya katılan 35 yaşın altındaki her 5 erkekten biri, cinsel ilişki sırasında ereksiyon sorunu yaşadığını söyledi. Araştırmaya göre, haftada 300 dakika ve üzeri yetişkin filmi izleyen her 3 erkekten biri, ereksiyon sorunu ile karşı karşıya.

Beklediklerinden daha yüksek bir oran

Beklediklerinden daha yüksek bir oran

Anvers Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Bölümü'nden prof. Dr. Gunter De Win, De Morgen gazetesine, bunun beklediklerinden daha yüksek bir oran olduğunu söyledi.

Doğrudan, "yetişkin fillerinin, ereksiyon sorunlarına yol açtığını" söyleyemeyeceğini belirten Belçikalı profesör, "ikisi arasındaki bağlantı da inkar edilemeyeceğini" belirtti.

Dozunda izlemenin artı yanları var

Dozunda izlemenin artı yanları var

Prof. Dr. De Wim'e göre, dozu aşmayan ölçülü yetişkin filmi, insanların cinsel yaşamına olumlu katkıda bulunabiliyor.

Araştırmaya katılan erkekler, haftada ortalama 70 dakika yetişkin filmi izlediklerini söylerken, bunların yüzde 65'i, gerçek bir eşle cinsel ilişkiye girmeyi, yetişkin filmlerine tercih ediyor. Erkeklerin yüzde 35'i ise, gerçek sevişme yerine izlemeyi tercih ediyor.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (30 Eylül 2020)