Conolar en güzel kızlarını gönderip fuhuş yağması yapmış!

Adana ve Mersin’de Cono Aşireti'ne yönelik 'fuhuş, yağma ve uyuşturucu' operasyonunda, çetenin, aşiretteki en güzel kızları seçip, fuhuş vaadiyle 100 kişiyi gasp ettiği ortaya çıktı. Conoların otomobilli fuhuş tuzağında kullandığı yöntem de açıklandı

22 Ocak 2018, Pazartesi 10:07
A A
Adana Emniyet Müdürlüğü son zamanlarda özellikle fuhuş vaadiyle yağma olaylarının artması ve vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine asayiş şube müdürlüğüne bağlı yankesicilik ve dolandırıcılık büro amirliği ekipleri 3 ay teknik ve fiziki takip yaptıktan sonra 12 Ocak günü operasyon başlatmış, 31 kadın ve 15 erkeği gözaltına almıştı.

Zanlılar 1 hafta boyunca emniyette sorgulanmış ve zanlılardan 28 kadın ve 10 erkek zanlı tutuklanmış 1’i emniyetten 2’si adliyeden serbest kalmış 5 kişi de ev hapis cezası almıştı. Polis operasyonda, helikopter, drone ve hassas burunlu köpek kullanmış 39 ayrı adrese girmişti.
 

YAĞMAYA EN GÜZEL KIZLARI GÖNDERİYORLAR' 


Polisin yaptığı çalışmada "Cono Aşireti" mensuplarının yağma yapmak için çok ilginç taktikleri başvurduğu da ortaya çıktı. Öncelikle aşiretin yağma için en güzel kızları bizzat babaları ve ya da kocaları tarafından seçildiği belirlendi. Son zamanlarda aşirette 'güzel oldukları için' devreye sokulan genç kadınların, Sevilay D.(22), Ceylan G. (21), Naime G. (23),  Dilek K. (25) ve Şeyma G. (19) olduğu anlaşıldı. Bunların dışında 14 ve 16 yaşında iki kız çocuğu da aynı tuzağa alet edildi.


'OTOMOBİLDE OLMAZ, EVE GİDELİM' DEYİP...


Aşiretin belirlediği katalog kızlar Adana’nın en işlek bulvarlarında yola çıkıp 7 gün 24 saat yoldan geçen otomobillere özelikle de orta yaşlı erkeklere el kaldırarak durduruyor camı açtırıp fuhuş pazarlığı yaptıktan sonra otomobile biniyor. Daha sonra ise kendi mahalleleri olan Yavuzlar’a doğru götürerek bir süre otomobilde erkeği oyalıyor. Otomobilde rahat edemeyeceğini evde fuhuş yapabileceğini söyleyen kadın mahalleye geldiğinde otomobilden iniyor.
 

ABİ YA DA KOCADAN, KURBANA 'NAMUS MESELESİ' TEHDİDİ


Bu sırada otomobili kadının ağabeyi ya da kocası hemen yanına gelip "Benim kardeşimle ya da eşimle senin ne eşin var! Bu bir namus meselesi. Seni öldüreceğim ya da üstündeki bütün paraları ver" diyerek tehdit ediyor. Eğer tuzağa düşen adam vermek istemez ise zanlılar bu kişilere bıçak ya da silah çekmek suretiyle parasını, cep telefonunu ve değerli eşyalarını alarak kayıplara karışıyorlardı.


 

100 ERKEKTEN 150 BİN LİRA PARA, 50 BİN LİRALIK ALTIN


Cono Aşireti'nin katalog kızları bu yöntemle her gün onlarca erkeği yağmaladı. Ancak buna rağmen mağdurların çoğu fuhuş vaadiyle yağmalandıkları için utanarak başvuru yapmadı. Polis bu nedenle bu tür olayları çözmekte zorlandı. Ancak polis yaptığı teknik ve fizik takip sonucunda 100 erkeğin mağdur olduğunu tek tek isim isim belirleyerek başvurularını aldı. Katalog Conoların bu erkeklerden 150 bin lira para 50 bin lira değerinde altın aldığı tespit edildi. Paraların ve altınların çoğu da yapılan baskında ele geçirildi.
  
İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.