Çöp konteynerleri tuvali oldu

İzmir’in Urla Belediyesi’nde çalışan eski kaleci 55 yaşındaki Atilla Uçan, ilçedeki trafo binalarının ardından çöp konteylerlerine resim yapıyor

03 Nisan 2017, Pazartesi 10:22
A A

Eski kaleci 55 yaşındaki Atilla Uçan, yıllardır top tutan ellerine şimdi fırça aldı. Atilla Uçan, ilçedeki trafo binalarının ardından çöp konteylerlerine resim yapıyor.

Atilla Uçan’ın tuval gibi kullandığı çöp tenekelerindeki sanat büyük ilgi görüyor. Gençlik yılları kale direkleri arasında top yakalamakla geçti.

Urla Lisesi’ni bitirdikten sonra profesyonel olarak Göztepe Genç Takımı’nda futbola başlayan Atilla Uçan, askerlik görevi sırasında da Denizgücü Antrenörü Şakir Kuruş’un öğrencisi oldu. Aydınspor, Ödemişspor, Tirespor, Özdere Gençlik, Gümüldür ve Urla Gençlik takımlarında yıllarca kalecilik yapan Atilla Uçan, görev aldığı takımların şampiyonluğuna katkı koydu.

Balıkçılık da yapan Uçan, hayata olan bağlılığı ve iyimser bakış açısıyla lenf kanserini yendi. Urla Belediyesi’nde çalışan Atilla Uçan, ilçedeki trafo binalarına yağlı boya ile resim yaptıktan sonra sıra çöp konteynerlerine geldi.

Çöp kutularını adeta tablo gibi süsleyen Atilla Uçan, çiçeklerin yanı sıra deniz ilçesi olan Urla’ya uygun olarak yunus ve balık figürlerinin yer aldığı konteynerleri çöp atılmaya kıyılamaz hale getirdi.  

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.