Çöpten çıkan moda

Avustralyalı bir tasarımcı okyanustan topladığı çöplerle hayata geçirdiği moda tasarımlarıyla göz alıyor...

06 Eylül 2018, Perşembe 15:53
A A

Avustralyalı sanatçı ve moda tasarımcısı Marina DeBris okyanusları ölmenin kıyısına getiren çevre kirliliğine dikkat çekmek için ilginç bir projeye imza atmış.

Okyanustan çıkarılan çöplerden hazırladığı tasarımlarla hem oldukça ilginç giysilere hem de toplumu bilinçlendirecek çok olumlu bir kampanyaya imza atmış.

Denizleri kirleten, deniz altındaki doğal yaşam ortamına zarar veren ve deniz canlılarının hayatlarını tehlikeye atan çöplerin miktarının büyüklüğü görenleri şaşkına çeviriyor.

Plastikler, balık ağları, endüstriyel ürünler, kişisel bakım malzemeleri ve hatta polislerin kullandığı olay yeri şeritleri denizden çıkarılıp tasarımlarda kullanılan malzemeler arasında...

Çevreye karşı duyarlılığını ve sorumluluğunu göz ardı edemeyen sanatçı yaratıcılığını da kullanınca ortaya ilginç ve güzel tasarımlar çıkmış.

Plastik tabaklar, bardaklar, ağlar ve torbalardan böyle kıyafetler ortaya çıkabileceğine inanmasak da sonuç ortada...

Umalım ki bu güzel proje hak ettiği ilgiyi görsün ve insanları okyanusların temizliği ve deniz canlılarının güvenliği konusunda az olsa bilinçlendirsin...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.