Çöpten sebze meyve toplayan kadın konuştu

Çöpten sebze meyve toplayan kadın konuştu

Aksaray'da çöpe atılan sebze ve meyveleri toplayan 22 yaşındaki Ceylan Kaya, hamile olduğunu belirterek, 'Oğlumun aç kalmaması için çöplerden sebze ve meyve topluyorum. Yardım bekliyorum. Yiyecek istiyorum. Evde hiçbir şey yok' dedi

20 Mart 2015, Cuma 12:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Önceki gün Aksaray’da merkeze bağlı Taşpazar Mahallesi’nde bir kadının yolun kenarına atılmış meyve ve sebzeleri topladığı görülmüştü. Atılan meyve ve sebzelerin arasında yemeye uygun olanlarını seçen ve adının Fatma Ataşel olduğunu belirten kadın "Yapacak bir işim yok. Kimse iş vermiyor. Ben de böyle geçiniyorum. Kocam evi terk etti. Bir oğlum var. Onu yaşatmak için çöpten sebze ve meyve topluyorum. Toplamazsam, çocuğum ölecek" demiş ve topladığı meyve ve sebzeleri bir poşete doldurduktan sonra uzaklaşmıştı.'HAMİLEYİM, AÇ KALMAMAK İÇİN ÇÖPTEN YEMEK TOPLUYORUM'

Adını Fatma Ataşel olarak veren, Ceylan Kaya’nın Hacılar Harman Mahallesi’nde oturduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 4 ay önce evi terk ettiğini öne sürdüğü eşinin ilk evliliğinden olan 'oğlum’ dediği 10 yaşındaki Şafak ile birlikte yaşayan Ceylan, hamile olduğunu ve aç kalmamak için çöplerden sebze ve meyve topladığını söyledi. Ceylan Kaya, "250 lira kirada oturuyoruz. Yaklaşık 4 aydır kirayı ödeyemiyorum. Faturayı ödeyemediğim için de elektriklerim kesildi. Şafak benim oğlum sayılır ve onunla birlikte yaşıyorum. Komşuların verdiği yardımlarla geçiniyoruz. Onların verdiği odun ve kömürle ısınmaya çalışıyoruz. Oğlumun aç kalmaması için de çöplerden sebze ve meyve topluyorum. Yardım bekliyorum. Yiyecek istiyorum. Evde hiçbir şey yok"dedi.


Ceylan Kaya (sağda) ve komşusu Derya Çıtanak...

'EŞLERİMİZ TERK ETTİ GİTTİ. DİLENMEDEN ÇÖPTEN EKMEK VE SEBZE YİYORUZ'

Ceylan Kaya’nın komşusu 25 yaşındaki Derya Çıtanak da biri 3 aylık 4 çocuğu bulunduğunu belirterek, eşinin yaklaşık 7 ay önce çalışmak için İstanbul’a gittiğini ve dönmediğini söyledi.

Kendilerine bakan olmadığını ileri süren Çıtanak, "Çöplerden ekmek ve sebze bulup, pişirip çocuğumuza yediyoruz. Yoksa maddi durumumuz yok. Kiralarımızı ödeyemiyoruz. Eşlerimiz bizleri terk edip gitti. Bize sahip çıkan yok. Dilenmeden, çöplerden topladığımız ekmek ve sebzeleri yiyoruz" dedi.

Hasan BÖLÜKBAŞ / AKSARAY, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Soylu: Toplam 156 bina acil yıkılacak