Çorapla mı yoksa çıplak ayakla mı uyuyorsunuz?

İki türlü insan bulunur. Kimileri yatağa çorapla girmeyi tercih ederler, kimileri ise çorap giymeye asla tahammül edemezler. Her iki durumda da bunun alışkanlık olduğu düşünülür. Ancak bu durumun sadece alışkanlıktan ibaret olmadığını hatırlatarak konuya bir açıklık getirmek istedik. İşte çorapla veya çorapsız uyumak istemenin nedenleri…

24 Eylül 2019, Salı 13:32
A A
Çorapla uyuyanlar

Çorapla uyuyanlar

Sürekli çoraplauyumak istiyorsanız bu durum büyük ihtimalle metabolizmanızla alakalıdır. Metabolizması hızlı çalışan kişiler genellikle kendilerini terli ve sıcaklamış hissederler. Aynı zamanda çorapla uyumanız soğuk havaya karşı duyarlı olmanız ve deri kalınlığınız ile alakalı da bir durum olabilir. 

Ayaklarında çoraplarla uyuma ihtiyacı duyan insanlar, genelde korunma arayışı içerisindedirler. Siz de bu insanlardansanız, muhtemelen sıcak yerlerden hoşlanıyor ve derin ve samimi ilişkiler kurmak istiyorsunuz.

Çıplak ayakla uyuyanlar

Çıplak ayakla uyuyanlar

Çorapla uyuma düşüncesine tahammül edemiyor, geceleri ayaklarınızın bir şeyle sarılı olma fikriyle bile rahatsız oluyorsanız, ya metabolizmanız hızlı ve kan dolaşımınız güçlü ya da deriniz kalındır. Isıyı korumaya ve üretmeye biyolojik bir yatkınlığınız var; dolayısıyla ayaklarınızı örtme ihtiyacı duymuyorsunuz.

Fakat bu, yalnızca fiziksel bir durum değil. Soğuğa hassas olmamak, insanlarla etkileşime geçme yöntemlerinizle de ilişkili. Yalınayak uyuyorsanız eğer, muhtemelen oldukça bağımsız bir insansınız. Kişisel alanınıza çok değer veriyorsunuz ve yalnızca etkileşime girmek istediğiniz zaman insanlarla temasa geçiyorsunuz. İlişki içerisinde, korumacı bir rol üstlenmeye meyillisiniz; dürüst ve samimi ve bazen de mücadelecisiniz. Ama sizin için değerli insanlarla nasıl ilgileneceğinizi iyi biliyorsunuz.

Sıradaki haber yükleniyor...