Corinthians taraftarları havaalanında futbolculara saldırdı

Bu sezon lige kötü başlayan Corinthians, 9 hafta sonunda sadece 2 galibiyetle ligin 15. sırasında bulunuyor. Son olarak Fluminense'ye de 2-1 yenilen Corinthians, şehre döndüğünde taraftarların büyük tepkisiyle karşılaştı. Güvenlik önlemleri eksik kalınca iş, fiziksel müdahaleye kadar vardı.

16 Eylül 2020, Çarşamba 11:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corinthians, Fluminense ile deplasmanda oynadığı maçtan 2-1 mağlup ayrılarak bu sene 9. maçta 4. mağlubiyetini aldı. Ligin 15. sırasında bulunan 9 puanlı Corintihans, Rio de Janeiro dönüşünde taraftarın büyük tepkisiyle karşılaştı.

Sao Paolo Havaalanı'nda güvenlik önlemleri yetersiz kalınca futbolcular, takım otobüsüne yürüdükleri alanda taraftarla burun buruna kaldı.

Fiziksel temasa kadar varan tepkiler esnasında sadece birkaç güvenlik görevlisinin müdahalesi ise yeterli olmadı. Corinthians oyuncuları koşarak takım otobüsüne binmeye çalışırken, taraftarlardan bazıları oldukça sinirliydi.

Ayrıca dünyanın en çok corona virüs görülen ülkelerinden biri olan Brezilya'da, taraftarların maskesiz şekilde futbolculara temas ettiği görüldü.

Olay sonrası basın toplantısında konuşan Corinthians Başkanı Andres Sanchez, "Havaalanını işleten şirketle iletişime geçip kalabalığın durumunu sorduk. Güvenliğin önleyebileceği kadar kişi olduğunu ve endişe etmememiz gerektiğini söylediler. Onlara güvendik fakat yaşananlar ortada. Eğer doğru bilgi verilseydi alternatif kapıdan çıkabilir ya da otobüsü lobiye kadar getirebilirdik. Ne yazık ki şirket bize kalkış için güvence verdi" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'de Ozan Tufan'la yollar ayrılıyor mu?