Çorlu TOKİ kura sonuçları açıklandı mı?

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılacak olan konutların kura çekilişi yapıldı. Peki, Çorlu TOKİ kura sonuçları açıklandı mı? İşte TOKİ Çorlu kura çekilişi ile ilgili detaylar…

Son Güncelleme:
A A
Çorlu TOKİ kura sonuçları açıklandı mı?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, Türkiye’nin 67 ilinde hayata geçirilen 50 bin yeni sosyal konutun Çorlu projesi için kura çekilişi yapıldı. Vatandaşlar internette sıklıkla Çorlu TOKİ kura sonuçları açıklandı mı? sorusunu aratıyor. İşte Çorlu TOKİ kura sonuçları…

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılacak olan konutların kura çekilişine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kurada ev sahibi olma hakkı kazanan 618 kişi arasında bulunan bazı aileler, duygulu anlar yaşadı.

TOKİ’nin Çorlu’nun Muhittin Mahallesi’nde dar ve orta gelir grubuna yönelik 2+1 ve 3+1 planında yaptıracağı 618 konutun kura çekimleri Çorlu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kura çekilişi için vatandaşlar sabah erken saatlerde salona akın etti. Salonda yerlerini alan vatandaşlar, kuraları sabırsızlıkla beklemeye başladı. 3 bin 923 kişinin müracaat ettiği başvuruda 618 kişi yapılan kura çekimi sonrasında ev sahibi oldu. 8 şehit ailesinin direkt ev alma hakkı olurken, 137 engelli vatandaşın da müracaat ettiği belirtildi.

Kura çekimi ile ev sahibi olan Elmas Çakmak, oğlunun şansıyla kura çekime geldiğini ve çok mutlu olduğunu ifade etti. Çakmak, "Çok şükür Allah’ıma çocuklarımın şansına katılmıştım, çıktı. Allah herkese nasip etsin" dedi.

İstanbul’dan 1 yıl önce Çorlu’ya gelen fabrika işçisi Oğuz Akar da ev sahibi oldu. Bu kadar yoğun bir katılım arasında kendisine ev çıkacağını hiç beklemediğini söyleyen Akar, "Çok heyecanlıyım, hiç beklemiyordum. İstanbul’dan bir yıl önce Çorlu’ya taşındım, inanın çok mutluyum. Şu anda ne diyeceğimi bilemiyorum" diye konuştu.

DHA

TOKİ KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aracını satmak için notere giden kuaföre büyük şok!