'Corona virüs aşısına güvenmiyorum' diyen Aleyna Tilki'ye soruşturma

"Anneme, kendime ve kardeşime aşı yaptırmayacağım çünkü güvenmiyorum" açıklamasını yapan şarkıcı Aleyna Tilki hakkında soruşturma açıldı.

19 Mart 2021, Cuma 12:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aleyna Tilki'nin, geçtiğimiz günlerde basın mensuplarıyla sohbeti sırasında koronavirüs salgını ve aşıyla ilgili söyledikleri yüzünden başı dertte!

Bir vatandaş, "Anneme, kendime ve kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. İnsanları koronavirüs değil, ilaçlar öldürüyor olabilir mi?" sözleri nedeniyle ünlü şarkıcıyı CİMER'e şikayet etti.

Günaydın'ın haberine göre; söz konusu vatandaş, dilekçesinde "Aleyna Tilki, devleti aşağılayıp halk arasında korku ve paniğe neden oldu" ifadelerini kullandı. Aleyna Tilki hakkında 'halkı korku ve paniğe sürüklediği' iddiasıyla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

"BU TESTLERE NASIL GÜVENECEĞİZ"

"BU TESTLERE NASIL GÜVENECEĞİZ"

20 yaşındaki popçu, koranavirüs testlerin belirsiz çıktığını iddia etmiş ve Kasım 2020'de Instagram hesabından yaptığı paylaşımla bu duruma tepki göstermişti.

Tilki, "12 gündür tedbir olsun diye evden çıkmadım. Yaptırdığım sürüntü testi pozitif. Aynı gün birkaç saat sonra tekrar yaptırdığım kan ve sürüntü testim bu sefer negatif" mesajını yazmıştı.

"DÜNYADA YAPILAN TESTLERİN YARISI YANLIŞ"

"DÜNYADA YAPILAN TESTLERİN YARISI YANLIŞ"

Ünlü şarkıcı, "Aradan 12 gün geçti, bir semptomum bile olmadı. Bu testlere nasıl güveneceğiz?" ifadelerini kullanmıştı.

Tilki, paylaşımına şu notu da eklemişti:

Tüm dünyada yapılan tüm testler bence yüzde 50 yanlış! Bu yüzden negatif çıkan negatif olduğuna güvenmesin. Saçma bir hata var bu testlerde. Yanımdaki insanlar da bir negatif, bir pozitif, bir negatif çıkıp durdu. Aynı gün hem de.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yağmur Tanrısevsin evde, Gülçin Ergül, hastanede...