Corona virüs için dev miktarda bağış yapan ünlüler

Corona virüsün küresel yayılma hızı devam ederken, sanatçılar da ellerinden geleni yapıyor. Salgının giderek yayıldığı şu günlerde pek çok ünlü isim konu hakkında farkındalık kazandırmak için kendi sosyal mecralarını kullanıyor. Kimisi bunu, kendisini banyoda ellerinden yıkayarak, kimisi hayranlarına evde kalma çağrısında bulunarak yapıyor. Bazıları ise hayır kurumlarına bağış yapıyor.

26 Mart 2020, Perşembe 16:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Angelina Jolie

Angelina Jolie

Ünlü oyuncu Angelina Jolie, 30 ülkede dar gelirli ailelere ve çocuklarına sağlıklı ve güvenli gıda yardımı yapan No Kid Hungry adlı derneğe 1 milyon dolar bağışladı.


Taylor Swift

Taylor Swift

Taylor Swift Dünya Sağlık Örgütü ve Feeding America'nın içinde bulunduğu pek çok kuruluşa bağış yaptı. Swift, yardım yapacak hayranlarına, 'neyin önemli olduğuna odaklanmaları' tavsiyesinde bulundu. 

 Lady Gaga

Lady Gaga

Lady Gaga'nın kozmetik şirketi Haus Labs, online alışveriş karının %20'sini Los Angeles ve New York'daki yerel gıda bankalarına bağışlayacağını açıkladı.

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

Usta oyuncu Schwarzenegger, hastanelere coronavirüs salgını için gerekli ekipmanı sağlayan derneğe 1 milyon dolar bağışladı. Schwarzenegger, hastanelere malzeme, maske ve önlük tedarik etmek için 5 milyon dolar toplamayı amaçlayan Frontline Responders Fund adlı bir GoFundMe kampanyasının bağlantısını paylaştı. Schwarzenegger, “Videolara, fotoğraflara bakıyorum ve hala kafelerde toplanıp sosyalleşen insanlar görüyorum. Virüsü kapmak mı istiyorsunuz? Lütfen akıllıca davranın ve evlerinizde kalın!” sözleriyle bir video paylaşmıştı.

 Kristen Bell

Kristen Bell

ABD'li aktist Kristen Bell ise isimli imkanları yetersiz çocukların yeemk ihtiyacını karşılayan 'No Kid Hungry' oluşumuna 150,007.96 dolar bağış yaptı. Bell, bağış miktarının ilginç olduğunu, çünkü iki kızının da kendi kumbaralarındaki paraları vermek istediğini söyledi. 


Donatella Versace ve kızı Allegra Versace

Donatella Versace ve kızı Allegra Versace

İtalyan moda tasarımcısı Donatella Versace ve kızı Allegra Versace, İtalya'da bir hastaneye 200 bin euro bağışta bulundu. 


Blake Lively ve Ryan Reynolds

Blake Lively ve Ryan Reynolds

Blake Lively ve Ryan Reynolds, corona virüs salgını nedeniyle, kar amacı gütmeyen ve ihtiyacı olanlara güvenli gıda yardımı sağlayan iki kuruluş Feeding America ve Food Banks Canada’ya toplam 1 milyon dolarlık bağış yaptı. Ryan Reynolds, “Covid-19 acımasızca yaşlı insanları ve düşük gelirli aileleri etkiliyor. Blake ve ben 1 milyon doları Feeding America ve Food Banks Canada arasında bölüştürdük. Verebiliyorsanız bu organizasyonların yardımımıza ihtiyacı var” mesajını yazdı. “Yalnız kalmayı ve izole olmayı unutmayın” diyen Lively, “Birbirimiz için yapabileceğimiz en iyi şey evde kalmak” ifadesini kullandı.

Rihanna

Rihanna

Dünyaca ünlü Barbadoslu şarkıcı Rihanna, Koronavirüs'le küresel çapta mücadele eden, acil durum hazırlık ve müdahale programlarını finanse eden Clara Lionel Derneği’ne 5 milyon dolar bağışladı. Dernek Başkanı Justine Lucas, "Bu sarsıcı salgında yetersiz hizmet alan ve dışlanmış toplulukları korumaktan daha önemli ve daha acil bir şey yok" ifadesini kullandı.

Vanessa Hudgens

Vanessa Hudgens

Hudgens, Feeding America adlı organizasyona bağış yaptığını duyurdu. Hudgens "Dünyada çılgın bir zaman. Okul kapanışları, iş kesintileri, ücretli hastalık izni eksikliği ve koronavirüsün 60 yaş ve üstü yetişkinler üzerindeki orantısız etkisi ve düşük gelirli aileler, ülke genelinde gıda bankalarına gelen talebin ulaşılamaz bir şekilde artmasına neden oldu.Feeding America'yı esteklememde bana yardımcı olun. Panik yapmak yerine birbirimize yardım edelim!" ifadelerini kullandı. 

Justin Bieber

Justin Bieber

Corona virüsün ortaya çıktığı Çin'e yardımda bulunan Justin Bieber ise yaptığı bağışın miktarını açıklamadı. Bieber, "Haberleri izlerken virüsten eşimin ailemin ve arkadaşlarımın etkilenmesinin ne kadar korkunç olabileceğini hayal edemiyorum" ifadelerini kullandı. 

Justin Timberlake

Justin Timberlake

Timberlake Instagram hikayesinde, memleketi Memphis, Tennessee'deki Mid-South Food Bank'e bağışta bulunacağını açıkladı. Timberlake, "Bu çılgın bir zaman, ama bu işte hepimiz birlikteyiz. Bunu sakın unutmayın. Küçük yardımlarla başlayın ve ihtiyacı olanlara yiyecek alarak yerel topluluklara destek olun" diyerek çağrıda bulundu.

Ariana Grande

Ariana Grande

Ariana Grande ise görevli olduğu tüm yardım organizasyonlarına bağış yaptığını belirtti. Bunlar arasında Dünya Sağlık Örgütü de bulunuyor. 


Jimmy Fallon

Jimmy Fallon

ABD'li komedyen Jimmy Fallon, okulları tatil olduğu için devlet tarafından verilen yemeği yiyemeyen çocuklara dikakt çeken Fallon, işini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan düşük gelirli aileleri ve yaşlılara yardım edilmesi gerektiğini söyledi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her akşama özel, bir online konser