Corona virüs ikinci dalga geliyor! Bitcoin fiyatlarını etkiler mi?

Corona virüs ikinci dalga geliyor! Bitcoin fiyatlarını etkiler mi?

Uzmanlar, yeni tip corona virüs salgınının, dünya genelinde alınan tedbirlere uyulmaması ve kontrol altına alındığı düşüncesiyle önlemlerin kısmi olarak gevşetilmesi halinde ikinci dalgasının yaşanabileceği konusunda uyarıyor. Peki corona virüsün ikinci dalgasıyla birlikte Bitcoin fiyatları ne olacak, Bitcoin fiyatlarında düşüş bekleniyor mu gibi soruların cevapların Emre Aksoy anlattı.

05 Temmuz 2020, Pazar 10:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yapılan araştırmalar göre Covid-19 salgınında ikinci dalganın gelmesi halinde, küresel ekonominin bu yıl yüzde 7,6 küçüleceği ve 2021’de ise sadece yüzde 2,8 büyüyeceği tahmini yapıldı.

Salgında ikinci dalganın yaşandığı senaryoda ABD ekonomisinin 2020’de yüzde 8,5 küçüleceği ve 2021’de yüzde 1,9 büyüyeceği öngörülüyor.

Çin ve Hindistan ekonomisinin bu yıl sırasıyla yüzde 2,6 ve 3,7 daralacağına yer verilen raporda, İkinci dalga senaryosunda bu ülkelerin sırasıyla yüzde 3,7 ve 7,3 daralacağı tahminine yer verildi.

OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü) raporunda, Türk ekonomisinin bu yıl yüzde 4,8 daralacağını öngörürken, salgında ikinci dalganın yaşanması durumunda ise bu daralmanın yüzde 8,1'e çıkabileceği tahmini yapıldı.

Emre Aksoy'un YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.


;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evrende yalnız değiliz