Corona virüs nedeniyle 102 gün ayrı kalan yaşlı çiftin kavuştuğu an

Corona virüs nedeniyle 102 gün ayrı kalan yaşlı çiftin kavuştuğu an

İspanya’da bir bakımevinde yaşayan Pascual Perez (84) ile corona virüs nedeniyle 102 gün boyunca ayrı kalan eşi Agustina Canamero (81) kavuştu. Yaşlı çiftin kavuştuğu anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü.

24 Haziran 2020, Çarşamba 16:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsten (Covid-19) en çok etkilenen ülkelerden biri olan İspanya’da bir bakımevinde yaşayan Pascual Perez (84) ile salgın nedeniyle 102 gün boyunca ayrı kalan eşi Agustina Canamero (81) kavuştu. Çiftin 3 ayı aşkın süreden sonra kavuşma anları ise sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs yüzbinlerce insanın ölümüne neden olurken, virüsten korunma kapsamında uygulanan sosyal mesafe, duygusal anları da beraberinde getirdi. Corona virüsten en çok etkilenen ülkelerden biri olan İspanya’nın Barselona kentinde bir bakımevinde yaşayan Pascual Perez, eşi Agustina Canamero’dan 102 gün boyunca ayrı kaldı.

Plastik perdeden birbirlerine sarıldılar 

Risk grubunda olmaları nedeniyle virüsten korunmak için ayrı kalmak zorunda kalan yaşlı çiftin kavuşması duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Kavuşma anlarında, Canamero ile Perez arasında plastik bir perde olmasına rağmen sarıldıkları ve çiftin maske taktığı görüldü.

Hiç bu kadar uzun ayrı kalmadılar 

Yerel medya, çiftin 59 yıldır evli olduğunu ve evlilik hayatlarının hiçbir döneminde bu kadar uzun süre birbirlerinden ayrı kalmadıklarını duyurdu. Öte yandan, bakımevinde kavuşan tek çift Canamero ile Perez değildi. Beatriz Segura, aralarında bulunan plastik perdeye rağmen, 96 yaşındaki annesine sarıldı. Segura, kendisinin 15 Mart’tan beri annesiyle yakın temas kuran tek kişinin kendisi olduğunu belirtti.

İspanya'da son durum

İspanya’da son verilere göre corona virüs tespit edilen toplam vaka sayısının 293 bin 832 olduğu ifade edildi. Ülkede 28 bin 325 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Almanya'dan ülkemize gelen editörden, Türkiye'ye övgü