Corona virüs nedeniyle 3 Ağustos’a kadar eğitime ara verildi

Corona virüs nedeniyle 3 Ağustos’a kadar eğitime ara verildi

Kuveyt'te Hükümet Sözcüsü Mezram, daha önce yapılan duyuruya göre 21 Mart’ta sona ermesi beklenen eğitim kurumlarındaki tatil süresinin 4 ay daha uzatıldığını belirtti

19 Mart 2020, Perşembe 22:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kuveyt, yeni tip corona virüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında eğitime verilen aranın 4 ay daha uzatılması kararı aldı. Hükümet Sözcüsü Tarık el-Mezram, düzenlediği basın toplantısında, corona virüsle mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlere ilişkin bilgi verdi. Mezram, hükümetin, başta üniversiteler, askeri okullar ve Vakıflar Bakanlığına bağlı merkezler olmak üzere tüm eğitim kurumlarında daha önce yapılan duyuruya göre 21 Mart’ta sona ermesi beklenen tatil süresinin 4 ay daha uzatılması kararı aldığını söyledi.

4 ay daha uzatıldı

Ülkedeki tüm eğitim kurumlarının virüs nedeniyle 15-21 Mart tarihlerinde tatil edildiğini hatırlatan Mezram, yeni karar uyarınca bu sürenin uzatıldığını ve ülke genelinde 3 Ağustos’a kadar eğitime ara verileceğini kaydetti. Mezram, açıklanan tüm tedbirlere uyulmaması halinde bu kişilere doğrudan ceza uygulanacağını vurguladı. Kuveyt, koronavirüsle mücadele kapsamında eğitime ara verilmesi, vize işlemlerinin durdurulması ve spor faaliyetlerinin askıya alınması gibi bir dizi kararlar almıştı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İran'da meydana gelen depremde 80 ev zarar gördü