Corona virüse karşı nikotin bandı kullanacaklar

Fransa'da yapılan bir araştırma, hastaneye yatırılan 350 corona virüs hastasının yüzde 4.4'ünün sigara içtiğini ortaya çıkardı. Şimdi uzmanlar, yeni bir çalışmaya start verecek. Fransız araştırmacılar corona virüse karşı etkili olup olmadığını belirlemek için sağlık çalışanlarına ve hastalara nikotin bandı dağıtacak.

24 Nisan 2020, Cuma 13:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs salgınına çözüm bulabilmek adına dünyanın dört bir yanında pek çok bilimsel araştırma yapılıyor. Bilim insanları bir yandan salgına karşı aşı geliştirmek için yoğun mesai harcarken bir yandan da hali hazırda sahip olduğumuz yöntemlerin virüse karşı etkili olup olmadığını test ediyor.

Fransa’da bir grup araştırmacı nikotin bantlarının corona virüse karşı etkili olup olmadığını saptamak adına salgına karşı mücadele veren sağlık çalışanlarına nikotin bandı dağıtmaya hazırlanıyor.
Ülkede corona virüs nedeniyle hastanede tedavi görmek zorunda kalan nikotin bağımlılarının oranı yüzde 4.4 olarak belirlenirken ülkedeki nikotin bağımlılığının oranı ise yüzde 25 seviyesinde.

Uzmanlar bu rakamlardan yola çıkarak nikotinin corona virüse karşı bir etkisinin olup olmadığını ilk olarak test etme imkanına sahip olacak.


Uzmanlar nikotinin teorik olarak corona virüsün hücrelerdeki yayılma hızını yavaşlattığı ihtimali üzerinde duruyor. Ancak bu durum hala br teori boyutunda. Bilim insanları nikotinin böyle bir etkisinin olup olmadığının anlaşılabilmesi adına pek çok deney yapılması gerektiğinin altını çiziyor.Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sağlıklı bir Ramazan için şeker yerine bal tüketin