Corona virüse yakalanan hastanın akciğer görüntüsü hayrete düşürdü

Corona virüsün hastaların akciğerinde yarattığı tahribat gözler önüne serildi. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde enfeksiyon uzmanı olarak görev yapan Dr. Alper Eker, corona virüs hastalığına yakalanan kişilerin ciğerlerinde oluşan dehşet veren tahribi bilgisayarlı tomografi görüntüleriyle göstererek, kurallara uymayan duyarsız vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

09 Eylül 2020, Çarşamba 10:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Edirne’de corona virüs salgınına yakalanan hastaları hayata döndürmek için özveriyle çalışan sağlık çalışanlarından biri olan Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Alper Eker, corona virüs hastalığına yakalanan bir hastanın ciğerleriyle, sağlıklı bir kişinin ciğerlerinin karşılaştırıldığı tomografi görüntülerini İHA ile paylaştı.


Corona virüs hastasına ait akciğer görüntüsü

Corona virüs hastasına ait akciğer görüntüsü

Virüsle kaplanan ciğerlerdeki dokular kayboldu, nefes darlığı mücadelesi veriliyor

Corona virüs hastalığına yakalanan ve hastanede tedavisi devam eden 65 yaşındaki bir vatandaşın, her iki akciğerindeki dokuların tamamen virüsle kaplandığı ve akciğer dokularının kaybolduğu tomografi görüntüsünü anlatan Dr. Eker, akciğerlerin kapasitesinin düşmesiyle birlikte hastanın solunum ve nefes darlığı sıkıntıları yaşamaya başladığını söyledi.

Sağlıklı bireye ait akciğer görüntüsü

Sağlıklı bireye ait akciğer görüntüsü

Kurallara uymayanlar başkasının hayatına mal olabiliyor

Vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kuralları ile ilgili çağrıda bulunan Dr. Alper Eker, corona virüs hastalığına yakalanan bir kişinin bu hastalığı çok rahat atlatabildiğini ancak bulaştırdığı kişilerin aylarca yoğun bakımda tedavi gördüğünü ve büyük hasarla hastaneden ayrıldığını belirterek, kurallara uyulmadığı zaman başka bir vatandaşın hayatına mal olabileceğini vurguladı.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kendisi küçük faydası büyük meyve goji berry