Corona virüsle savaşmak için her sabah yoga yapın

ABD'nin önde gelen üniversitesi Harvard, insanları corona virüs ile savaşmak için her sabah yoga yapmaya çağırıyor. Harvardlı yetkililer, corona virüs kaygısı ile başa çıkmak için yoga, meditasyon ve kontrollü nefes alma tekniklerini önerdi.

27 Mart 2020, Cuma 16:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak gösterilen ABD'deki Harvard Üniversitesi, corona virüs salgınına karşı herkesi yoga yapmaya çağırıyor. Üniversite, COVID-19 kaygısı ile başa çıkmak için yoga, meditasyon ve kontrollü solunum önerdi.

ABD'de şimdiye kadar en az 3.485 corona virüs vakası var ve 65'i enfeksiyondan öldü.

Harvard Tıp Okulu yakın zamanda yoga, meditasyon ve kontrollü nefes almanın “dinlenmek için denenmiş ve gerçek yollar” olduğunu yayınladığı sağlık kılavuzunda dile getirdi. Uzmanlar, yoganın corona virüse yakalanma riskini azaltabileceğine inanıyorlar.

Aslında yoga yapmanın birçok faydası var:

  • Stres seviyesini azaltır
  • Kan basıncını düşürür
  • Akciğer kapasitesini artırır

Üniversitenin 'Corona virüs kaygısıyla baş etme' isimli makalesi bu hafta yayınladı.

Harvard Tıp Okulu fakültesindem psikiyatrist John Sharp, "Düzenli meditasyon oldukça sakinleştiricidir. Yoga yapan biri değilseniz şimdi denemek için tam zamanı. Bazen yeni şeyler denemek, yararlanabileceğiniz ve keyfini çıkarabileceğiniz yeni aktiviteler keşfetmek sizin için hoş ve sağlıklı bir oyalanma olabilir. Online birçok yoga dersi bulabilirsiniz" dedi.

Kontrollü nefes alma için şunları yapın:

Nefes alın. Yavaşça bir, iki, üç diye sayın. Nefesinizi tutun. Bir, iki, üç. Nefes verin. Bir, iki, üç. Sonra nefesinizi tutun. Bir, iki, üç. Birkaç dakika bunu denedikten sonra kendinizi daha sakin ve daha merkezlenmiş hissedeceksiniz.

Sharp, yeni corona virüs için en iyi tedavi olduğundan insanların her sabah yoga yapmasını öneriyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüs salgınında market ve bakkallar ne kadar güvenli