Corona virüsü atlatan Arsenal teknik direktörü Arteta o günleri anlattı

Arsenal'in eski oyuncusu ve şu anki teknik direktörü Mikel Arteta'ya 13 Mart'ta corona virüs teşhisi konulmuştu. Arteta, aradan geçen iki haftada hastalığı yendi ve o süreçte yaşadıklarını anlattı.

27 Mart 2020, Cuma 13:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Hızlıca karar vermeliydik"

"Hızlıca karar vermeliydik"

Mikel Arteta'nın corona virüsü atlattıktan sonra söyledikleri şöyle:

"Kulüpten, Olympiakos başkanına temasımız nedeniyle virüse maruz kalabileceğimize dair bir telefon geldi. Ardından bazı belirtiler bende de görülmeye başladı.

Ertesi gün Manchester City ile oynayacaktık. Bu yüzden hemen bir karar vermem gerekiyordu ve doktoru aradım. Kulüp yetkilileriyle bir toplantı düzenledik. 'Büyük bir risk var ve ben de ilk semptomları hissediyorum.

Tüm oyuncular ve kulüpte benimle ilgili olan herkesle iletişime geçmeliyiz. Premier Lig ve Manchester City ile konuşmalıyız ve oldukça hızlı bir şekilde karar vermeliyiz' dedim.

"Ailem için endişelendim"

"Ailem için endişelendim"

Semptomlara baktığımızda benim açımdan normal bir virüstü. Biraz ateş, kuru öksürük, göğsümde biraz rahatsızlıkla üç veya dört gün geçirdim.

Zor olan şuydu; evde eşim ve 3 çocuğum vardı. Onlar için endişelendim. Şükürler olsun çocuklar asla etkilenmedi. Artık hepimiz iyiyiz."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Domenico Tedesco: 'Fatih Terim'e hayran kalmıştım'