Corona virüsü yendi yaşadıklarını anlattı

Corona virüsü yendi yaşadıklarını anlattı

Balıkesir´in Edremit ilçesinde corona virüs tedavisiyle sağlığına kavuşan Fahrettin Kumru (60), "Arabama binerken bile kolonyayla, mendille direksiyonu, kapı kollarını, apartmandaki yerleri siliyorduk. Bu şekilde korunurken geldi" dedi.

16 Nisan 2020, Perşembe 23:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Balıkesir´in Edremit ilçesi Kizçay Mahallesi’nde yaşayan Fahrettin Kumru, çeşitli şikayetler ile Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi´ne başvurdu. Yapılan corona virüs testi pozitif çıkan Kumru, tedavi altına alındı. Edremit İlçe Hıfzısıhha Kurulu da Kumru´nun yaşadığı apartmanın karantinaya alınmasına karar verdi. Tedaviyle sağlığına kavuşan Kumru, taburcu edilerek evine gönderildi. Karantinaya evde devam edecek olan Fahrettin Kumru, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"15-16 gün önce rahatsızlık başladı. Grip olduğumu düşünerek çeşitli ilaçlar aldım. Fakat geçmedi. Ayın 3´ünde acile gittim. Bronşit dediler. İğne verdiler. Eve geldim, ayın 5´inde fenalaştım. Tekrar acile gittim. Test yaptılar, 2 gün hastanede yattım. Sonuç pozitif gelince Balıkesir´e sevk ettiler. Bir hafta da Balıkesir´de hastanede yattım. Oğlum ve gelinim de pozitif çıktı, evde karantinadalar.

Bu olaylar çıktığından beri çok dikkatliyim. Birkaç defa marketten alışveriş yaptım. O sırada bulaştı sanırım. Özellikle dikkat ediyorum, arabama binerken bile kolonyayla, mendille direksiyonu, kapı kollarını, girdiğimiz çıktığımı apartmandaki yerleri siliyorduk. Bu şekilde korunurken geldi. Ben de astım bronşite dayalı alerjik durum var.

Balıkesir´deki tedavi sürecimde kolumdan bir serum takviyesi verdiler. Sonra sabah akşam hap verdiler. Tahliller negatife dönünce taburcu oldum. Şu an kendimi iyi hissediyorum. İnsanlar bu süreçte temizliğine dikkat etsinler. Birbirlerine dokunmamaya çalışsınlar."

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sosyal medyada şehitlere hakaret ettiği öne sürülen kadının serbest kalmasına itiraz edildi