Cortana Android'e Ne Zaman Geliyor?

Cortana Android'e Ne Zaman Geliyor?

Windows günlüğü üzerinden yeni bir açıklama yayınlayan Microsoft, Cortana’nın Beta sürümünün Temmuz ayında Android kullanıcılarının beğenisine sunulacağını duyurdu.

18 Haziran 2015, Perşembe 14:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Cortana’nın yeni işletim sistemi Windows 10’un önemli bir parçası olduğunu belirten Microsoft; Android ve iOS cihazlarındaki Dijital Asistanın Windows 10’daki Cortana’ya eşlik edeceğine ve böylece kullanıcılara daha kapsamlı bir deneyim sunacaklarına dikkat çekti.

 

Windows 10’un PC kullanıcılarına sunduğu en önemli yenilikler arasında yer alan Cortana şimdiden işletim sisteminin bir parçası olarak dikkat çekse de bazı bölgelerdeki kullanıcıların işletim sisteminin çıktığı ilk dönemde Dijital Asistandan faydalanamayacağı belirtiliyor.

 

 

Şu ana kadar sadece Windows Phone kullanıcılarının beğenisine sunulan Akıllı Dijital Asistanı Cortana’yı daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırmak isteyen ABD’li teknoloji devi Microsoft, geçen ay yayınladığı açıklamayla Cortana’nın bu yılsonuna kadar Android ve iOS kullanıcılarının da beğenisine sunulacağını duyurmuştu.

 

Microsoft tarafından yayınlanan açıklamada; Android kullanıcılarının Cortana’ya Haziran ayı sonuna kadar kavuşacağı belirtilmiş olsa da ortaya çıkan yeni bilgiler Android kullanıcılarının beklenenden biraz daha uzun bir süre daha beklemeleri gerekeceğini gösterdi.

 

Huawei Honnor 7’de Retina Tarama mı Var? [Video]

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Titanik'in ikonik kolyesi 'Okyanusun Kalbi'nin ilginç hikayesi