Çorum'da devleti 1 milyon lira zarar uğratan 7 kamu görevlisi tutuklandı

Çorum’da aralarında orman işletme şefi ve 1 polis memurunun da bulunduğu 10 kamu görevlisi, zimmet ve resmi belgede sahtecilik suçlamasıyla gözaltına alındı. Çorum merkezli 3 ilde eş zamanlı olarak gerçekleşen operasyonlarda, devleti 1 milyon lira zarara uğrattıkları iddiasıyla gözaltına alınan zanlılardan 7’si tutuklandı

17 Nisan 2018, Salı 12:39
A A
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Çorum’un Kargı ilçesinde 2014-2015 yıllarında Orman İşletme Şefliği’nde gerçeğe aykırı kesme ve sürütme raporu düzenleyerek 6945 ster orman emvali üretimi gerçekleşmediği halde üretim yapılmış gibi göstererek kamuyu zarara uğrattığı tespit edilen şüphelilere yönelik nitelikli zimmet, resmi belgede sahtecilik ve görevi Kötüye kullanma suç isnadı ile Çorum merkezli Amasya ve Malatya illerinde operasyon gerçekleştirildi.


1 MİLYON LİRA HAKSIZ KAZANÇ ELDE ETMİŞLER


Operasyonda aralarında orman işletme şefi ile bir polisin de bulunduğu 10 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet'teki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılan orman işletme şefi ve polisin polisin de aralarında olduğu 7 şüpheli tutuklanırken 2’si adli kontrol şartıyla olmak üzere 3 kişi serbest bırakıldı.

Öte yandan bazı şüphelilerin devleti zarara uğrattıkları ve yaklaşık 1 milyon lira haksız kazanç elde ederek bahis oynadıkları iddia edildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.