Çorum'da 'Aslan saldırdı' iddiası

Çorum'da 'Aslan saldırdı' iddiası

Çorum'da bir hayvan sürüsüne saldırarak telef eden yabani hayvan köyde tartışma konusu oldu. Hayvanın aslan olduğu üzerinde durulurken köyün muhtarı dişi olduğunu da ifade etti.. Muhtar ayrıca, ''Yavruları da yanındaymış, demek ki bölgede erkek aslan da var'' dedi.

11 Haziran 2020, Perşembe 18:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dün Çorum'da merada otlayan 4 büyükbaş hayvan, yabani hayvan tarafından telef edildi. Afganistan uyruklu çoban saldıran hayvanın 'aslan' olduğunu iddia edince Jandarma ve Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri harekete geçmişti.

Çorum'un Bayat ilçesine bağlı Aşağı Emirhalil köyünde merada otlayan 4 büyükbaş hayvan, yabani hayvan saldırısında telef oldu. Sürünün Afganistan uyruklu çobanı saldıran hayvanın 'aslan' olduğunu iddia etti. Jandarma ve Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri köy ve yakındaki fotokapanları incelemeye aldı, araziyi drone ile havadan taradı. Ancak, herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Fotokapanlar incelemeye alındı

Çorum'un Bayat ilçesinde 4 hayvanı telef eden 'yabani hayvan' tartışma konusu oldu.  

İlçeye bağlı Aşağı Emirhalil köyünde bir çoban ve sürüsü yabani hayvanın saldırısına uğradı. 4 hayvanın telef olduğu olayda sürünün Afganistan uyruklu çobanı 'aslan' tarafından saldırıya uğradıklarını söyledi. 

Olayın ardından bölgede bulunan fotokapanlar incelemeye alındı. Ayrıca araziye 'drone' taraması yapıldı. Ancak, yine de herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Köyün Muhtarı Hasan Durak, çobanın cep telefonu ile aslanın fotoğrafını çektiğini belirterek, ''Aslanın dişi olduğunu biliyoruz, yavruları da yanındaymış, hal böyle olunca demek ki bizim bölgede erkek aslan da var'' dedi. 

Durak, köylülerin olaydan sonra korkup arazilerine gidemediklerini belirterek ineklerinin de aslan tarafından parçalandığı yorumunda bulundu. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan: Herkes orada yaşanan zulme ortaktır