Coşkun Sabah isyan etti!

Eskişehir'de 15 bin tavuk kapasiteli çiftlik kurarak yumurta işine giren Coşkun Sabah, adeta isyan etti. Amerika'da lüks yaşayan starların teliflerden kazandığını söyledi.

02 Ekim 2021, Cumartesi 10:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Harbiye'deki bir kongre merkezi çıkışı objektiflere yansıyan Coşkun Sabah, işlerinin iyi gittiğini; Eskişehir, Bilecek ve Bursa illerine 15 bin adet yumurta sattığını söyledi.

Bu sektöre girdiği için pişman olmadığını vurgulayan şarkıcı, "Yumurta işimiz iyi gidiyor, ben Eskişehir Bilecik, Bursa yöresinde 15 bin yumurtayı bitiriyorum. Benim çiftliğim var" dedi.

Usta sanatçı, müzik sektöründe telif konusunda sanatçıların çok büyük kaybının olduğunu, Amerika'da ise lüks yaşayan starların bu servetlerini teliflerden elde ettiğini anlattı.

Coşkun Sabah, "Telif konusunda kaçağımız çok var. Yurt dışında servetlerine şahit olduğumuz meşhurlar, Beverley Hills'te otururlar, villaları 90 milyon dolardır" açıklamasını yaptı.

Milliyet'ten Seçkin Şenvardar'ın haberine göre; 68 yaşındaki şarkıcı, "O starlar sekiz dönümlük arazide yaşarlar, helikopterleri, ufak uçakları ve garajlarında 10 tane arabaları vardır" şeklinde konuştu.

Sabah, "Yurt dışındaki ünlülerin kazançlarının yüzde 80'i teliften gelir. Türkiye'de kazanç yüzde 99.9 performans alın teridir, yüzde biri teliftir. Bununla yüz yüzeyiz. Bu acı gerçek" ifadelerini kullandı.

Covid-19 salgını nedeniyle müzisyenlik yapamadığı için çiftlik kurduğunu söyleyen sanatçı, "Pandemi olduğu için bu işe girdik. Müzik dünyası birkaç yıl daha böyle sürecek kanaatindeyim" demişti.

Sabah, "10-15 günde bir Eskişehir'e denetlemeye, hesap kitap yapmaya gidiyorum. Kazandığım paranın yarısını müziğe, yarısını tarıma yatıracağım" ifadelerini kullanmıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Magazin haberleri: 5 dakikada magazin turu (2 Ekim 2021)