CS Chebba'dan Tunus hükümetine tehdit: Vallahi gideriz köyden ha!

Tunus takımlarından CS Chebba, takım faaliyetlerinin askıya alınmasının ardından beklenmedik bir tepki gösterdi. Chebba şehrinin takımı olan CS Chebba, ülke yönetimini "İtalya'ya toplu göç ederiz" şeklinde tehdit etti.

28 Ekim 2020, Çarşamba 13:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

NTV Spor'da yer alan habere göre, Tunus Futbol Federasyonu'nun, faaliyetlerini askıya aldığı CS Chebba takımı, Hükümete ve cumhurbaşkanı Kays Said'e kararın iptal edilmesi için 2 gün mühlet verdi. Kararın iptali için perşembe gününe kadar süre tanıyan Chebba'nın tehdidi ise düzensiz toplu göç.


CS Chebba Kulübü Destek Koordinasyonu sözcüsü Vehib Garsallah, Şabbe kenti sakinlerinin İtalya'ya toplu göç başlatacağını, bu bağlamda şu ana kadar 1943 kişinin göç edecekler listesine adını yazdırdığını söyledi.

Tüm şehrin 47 tekne ile İtalya'ya gideceğini söyleyen Garsallah, kararlarında ciddi olduklarını belirtti. Tunus Futbol Federasyonu, yeni sezon başvuru dosyasını son gün olan 17 Ekim'e kadar tamamlamadığı için CS Chebba'ya faaliyetleri askıya alma ve 2020-2021 müsabakalarına katılmaktan men cezası vermişti. Karara tepki olarak kentte genel grev başlamıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Slavia Prag'ın oyuncusu Ondrej Kudela ırkçılık nedeniyle 10 maç ceza aldı