Cübbeli'den çok sert IŞİD tepkisi: Cehennem köpekleri

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Vahdet Gazetesi'ndeki köşe yazısında IŞİD'e çok sert tepki gösterdi. IŞİD üyelerini Cehennem Köpekleri olarak tanımlayan Cübbeli, 'Onlan öldürene ecir, onların öldürdüklerine de şehitlik vardır' dedi

23 Temmuz 2015, Perşembe 14:14
A A
Cübbeli'den çok sert IŞİD tepkisi: Cehennem köpekleri

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Vahdet gazetesindeki köşesinde IŞİD'lilerin görüldüğü yerde katledilmeleri gerektiğini belirterek "Kâinatın Efendisi "Onlara rastlarsanız Ad ve İrem kavmi ile savaşırcasına onlan katledin. Onlan öldürene ecir, onların öldürdüklerine de şehitlik vardır" buyurmuştur." diye yazdı. IŞİD için "Cehennem köpekleri" ifadesini kullanan Cübbeli Ahmet Hoca, birçoğunun da "kafir" olduğunu söyledi.

İşte Cübbeli Ahmet Hoca'nın bugünkü o yazısı:

"Allah'ın dini en yüce olsun diye savaşan, ancak odur Allah yolunda buyruluyor. Yoksa "Cariye alayım, kadın alayım, kız alayım, hanım alayım, para alayım, onu bunu keseyim, onu doğrayayım, bunun köyünü basayım" olmaz. Zındıklar! Allah kahreylesin onları. Allah helak eylesin onları. Onların hiç tutar tarafı yok. İnsanlara zulmeden zalimler bunlar. Birçoğu da kâfir bunların. Ne Müslümanı, ne dini, ne imanı?! Camiyi bombalıyorlar yahu! "Kâbe'yi yıkacağım" diyor. Medine ellerine geçse yeşil kubbeyi indirirler Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)in basma. Samimi söylüyorum. Zerre kadar acımayın. Bunlar Hariciler (Bugünkü IŞİD).

BUNLAR HZ. ALİ KAFİR OLDU DİYE ÖLDÜREN ZİHNİYETTİR

Bunlar Hazreti Ali'yi kâfir oldu diye öldüren zihniyettir. Bunlar cehennem köpekleridir. Bunların en büyük düşmanları bizim gibi kişilerdir. Ehl-i Sünnet insanları sevmezler. Kâinatın Efendisi "Onlara rastlarsanız Ad ve İrem kavmi ile savaşırcasına onları katledin. Onları öldürene ecir, onların öldürdüklerine de şehitlik vardır" buyurmuştur. Kesin hadisler bunlar kesin.

CİHAT İCAP EDEBİLİR

Sahabe Şam'da Haricilerin kafalarını dizmişti. Hazreti Ali Efendimiz bunlardan 6 bin mi, 10 bin mi ne kesti. Kafalarını üst üste dizmişlerdi. Sahabe-i kiramdan biri geçiyordu "1,2,3 değil, defaatle işitmediysem kulaklarım sağır olsun. Kâinatın Efendisi bu haricilerin cehennem köpekleri olduğunu bildirdi" dedi. İste yine uzantıları çıktı. Allah serlerinden muhafaza eylesin. Onun için bizim dediğimiz cihat o değil. Ama Allah yolunda cihat gerekir. İcap edebilir. Vatan tehlikeye girer, canın gider, malın, namusun, dinin, imanın tehlike altında olabilir. Böyle sıkıntılar var. Ne yapacaksın? O zaman Allah yolunda cihat farz olur. O zaman herkese farz olur. Seferberlik denir ona."

Sıradaki haber yükleniyor...