Cüce Alman kurdu Ranger, görenlerin kalplerini eritiyor

Alman çoban köpeği Ranger, 2 yaşında olmasına rağmen cücelik hastalığına yakalanması nedeniyle yavru bir köpeğe benziyor. Ranger'ın parazit kaptıktan sonra Pituitary Dwarfism (Pitüiter Cücelik) denilen hastalığa yakalandığı öğrenildi. Kendi Instagram hesabına sahip olan Ranger'ın 90 bine yakın takipçisi var.

26 Kasım 2019, Salı 09:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Alman çoban köpeği Ranger iki yaşında... Fakat onu görenler ilk bakışta bunu söyleyemiyor. Çünkü bu tatlı köpek nadir görülen bir durumla karşı karşıya. Yaşadığı sorun onu yaşıtlarından daha küçük gösteriyor.


Arizona'da yaşayan Ranger'a Giardia denen bir paraziti kaptıktan sonra Pituitary Dwarfism (Pitüiter Cücelik) teşhisi kondu. ABD'nin Arizona eyaletinde yaşayan Ranger'a Giardia denen bir paraziti kaptıktan sonra Pituitary Dwarfism (Pitüiter Cücelik) teşhisi kondu.


Parazitin geçmesi sonrasında sahipleri köpeğin yaşıtı olan diğer köpeklerle aynı şekilde büyümediğini fark etti. Ranger'ı veterinere götüren sahipleri duydukları karşısında şaşkına döndü.

Köpeklerine 'gençlik hastalığı' teşhisi konmuştu.


Sağlık sorunlarıyla mücadele etti

Sağlık sorunlarıyla mücadele etti

Ranger'in durumu onu sevimli gösteriyordu fakat zavallı köpek bir yandan da postunun ve cildinin dökülmesi dahil birçok sağlık sorunuyla baş etti.

Buna rağmen, küçük köpek hiçbir şeyin kendisini geride tutmasına izin vermedi. Ranger şimdi mutlu ve sağlıklı.


Instagram hesabında da 90 bine yakın takipçisi var. İşte Ranger'ın Instagram hesabında paylaşılan fotoğrafları...


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kurtarılan sincap oyuncaksız uyuyamıyor