Cudi Dağı'nda dumanlar yükseliyor

Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu alanları bombaladı

16 Ekim 2009, Cuma 15:38
A A

Şırnak’ın Cudi Dağı’nda teröristleri etkisiz hale getirmek için sürdürülen operasyonlar üçüncü gününe girerken, bugün Kobra tipi helikopterler PKK’lıların bulunduğu alanları bombalaması sonucu dağdan dumanlar yükseldi.
Kuzey Irak’taki PKK’lıların Türkiye’ye en önemli geçiş güzergahlarından biri olan Cudi Dağı’nda üç gün önce tespit edilen bir grup teröristin etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan hava destekli operasyon devam ediyor. Cudi’nin bir çok stratejik noktasında sürdürülen operasyonlar kapsamında, Şırnak’tan helikopterlerle özel eğitimli jandarma komando timleri sevk ediliyor. Cudi Dağı’nın kuzey yamacında ağırlıklı olarak sürdürülen operasyonda, güvenlik güçleriyle çatışmaya girmekten kaçınan PKK’lılar dağın sarp ve derin vadilerine kaçtıkları belirtildi. PKK’lıların gizlendikleri alanları Kobra tipi helikopterler ateş altına alıp bombaladı. Bombardımanın etkisiyle yükseler dumanlar ise, Şırnak kent merkezinden görüldü.

ASKERLER CEHENNEM DERESİNDE BOMBA ARIYOR

Cudi Dağı’nın karşısında yeralan ve Küpeli Dağı’nın alt tarafında bulunan Cehennem Deresi’nde de başlatılan operasyonlara aralıksız devam ediliyor. Çok sayıda zırhlı aracın sevk edildiği ve çembere aldığı ve yer yer çatışmaların sürdüğü Cehennem Deresi’ne giden Güçlükonak karayolunun kenarındaki arazide askerler aldıkları duyum üzerine bomba araması yaptı. Askerler arazide bomba ararken, frekans karıştığı jammer’larla da önlem aldı.

Ebubekir KARATOPRAK- Ramazan İMRAĞ/ŞIRNAK, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.