Çukurova’da renklerin kardeşliği

Çukurova’da renklerin kardeşliği

Çukurova’da renklerin kardeşliği

03 Mayıs 2021, Pazartesi 13:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Belediyesi, Kurtuluş Parkı'nda adına Adana Demirspor ve Adanaspor’un sembol isimlerinin verildiği iki kitaplık yaptırdı.
Adana Demirspor tribünlerinin sembol ismi 'Yastık Dayı' olarak bilinen Mahmut Faik Arıkan, Adanaspor tribünlerinde 'İbo Dayı' olarak bilinen İbrahim Örgen ve Adanaspor tribün lideri Refik Gül’ün eşi Belkıs ile kızı Duru Balım ve geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren Adanalı spor spikeri Emre Gönlüşen’in adının verildiği kitaplıklar Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in katıldığı törende açıldı. Başkan Soner Çetin açılışta yaptığı konuşmada Adana Demirspor ile Adanaspor’un bu kentin kardeş kulüpleri olduğunu vurguladı. Adana Demirspor’un bu yıl Süper Lig'e çıkacağına inandığını belirten Başkan Soner Çetin, Adanaspor’un kenetlenerek gelecek yıl Süper Lig'e çıkmasını umut ettiğini kaydetti. Başkan Soner Çetin, “Benim siyasi anlayışımda ahde vefa çok önemlidir. Burada Adana Demirspor ve Adanaspor camialarının önemli isimlerinin verildiği iki kitaplık yapıldı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bunlar park kütüphanelerinin ilki değil. Daha önce de farklı parklarda bu kitaplıklardan yaptırdık. Bundan sonra da devamı gelecek” dedi.
Yastık Dayı-İbo Dayı ve Emre Gönlüşen-Belkıs-Duru Balım kitaplıklarının açılışına CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP Adana eski Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ve her iki takım taraftarları da katıldı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri Hayır Çarşı'nda buluşuyor