Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ahlakı olmayan siyasetin ülkeye faydası yoktur

Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Ahlakı olmayan siyasetin ülkeye faydası yoktur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, "Ahlakı olmayan siyasetin ne millete ne ülkeye faydası olur. Rüzgar gülü gibi yöne değiştiren bir siyasi anlayış popülizm bataklığında debelenmeye mahkumdur" dedi. Erdoğan CHP'den İYİ Parti'ye geçen vekillere de seslendi, "Ey 15 milletvekili siz nasıl oluyor da iradenizi bu kadar ucuza satıyorsunuz? Bu şahsiyetsizliktir" ifadelerini kullandı. 

29 Nisan 2018, Pazar 12:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Geleceğimiz için canlarını feda eden şehitlerimize mevladan rahmet diliyorum. Bu ülke asırlardır ölümü öldüren o yiğitler sayesinde ayaktadır. 

Ecdadımız şöyle derdi; Önce Rafik sonra tarik. Yani bana sizler gibi gençlerle yol yürüme şerefini bahşettiği için Rabbime binlerce kez hamd ediyorum. 


"AHLAKI OLMAYAN SİYASETİN ÜLKEYE FAYDASI YOKTUR"


Siyaset özünde millete hizmet yarışıdır. Siyasetçinin de görevi oyunu aldığı seçmene en güzel en kaliteli şekilde hizmet etmektir. Siyaset ilkelerle, belli değerlerlerle yapılan, yapılması gereken iştir. Ahlakı olmayan siyasetin ne millete ne ülkeye faydası olur. Rüzgar gülü gibi yöne değiştiren bir siyasi anlayış popülizm bataklığında debelenmeye mahkumdur. Türk siyasi hayatı bu açıdan ibret verici hadiselerle doludur.


"CHP SİYASETİ KABZIMAL PAZARLIĞINA DÖNÜŞTÜRDÜ"


Türk siyasetinde ülke düşmanlarına yancılık yapmayı siyaset zanneden muhterislere de rastlanır. Bu ülkenin siyasi geçmişi, bir bakıma ilkeli siyaset yapanlarla ahlaksız siyasetçilerin mücadele sahası olmuştur. Bu ülkede siyasete irtifa kaybettirenler çıkarları için haysiyetlerini dahi tezgaha koyan muhterislerdir. Bugün CHP işte bu kötülüğün temsilcisi olmayı kimseye bırakmamıştır.


"BU ŞAHSİYETSİZLİKTİR"


CHP'nin açtığı kirli milletvekili tezgahı şimdi yine var.  Dün olduğu gibi CHP bugün de siyaseti kabzımal pazarlığına dönüştürdü. Ey 15 milletvekili siz nasıl oluyor da iradenizi bu kadar ucuza satıyorsunuz? Bu şahsiyetsizliktir. Sizin şahsiyetiniz olgunlaşmamış, yok demektir. 

CHP'nin ikram ettiği o gözü yaşlı vekillerini görünce çok üzüldüm. Eyvah dedim. Siyaset parlamanetosu ne hale gelmiş. Milletimiz meseleyi çok net gördü. Bu hamlenin anamuhalefet partisini itibarsız hale getirme noktasında olduğunu görüyorum. 


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika YKS tedbirleri genelgesi! İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdi