Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel'in açıklamalarına sert tepki gösterdi.

18 Ağustos 2017, Cuma 14:24
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya sert tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Değerli arkadaşlar bir defa Türkiye'nin tansiyon düşürme noktasında herhangi bir sorumluluğu yok. Bu konuda sorumluluk aranıyorsa baş sorumlu Almanya'nın ta kendisidir. Almanya şu ana kadar kendi iç siyasi çekişmelerini sürekli olarak Türkiye ile ve diğer bazı Avrupa ülkelerini de yanına almak suretiyle bu sürece taşımıştır. Vize konusu olmuştur, AB sözünde durmamıştır. Aynı şekilde mültecilerle ilgili Türkiye'ye ödeme vaadinde bulundukları bir rakam olmuştur, 3+3 milyar euro sözü vermişlerdir ve bu parayı vermedikleri gibi şuana kadar arazide kullanılan rakam 825 milyon eurodur. Bizim harcadığımız ise 30 milyar eurodur. Almanya, vaadinde durdu mu, durmadı.
 

ALMANYA'DAKİ TÜRKLERE ÇAĞRI


Almanya 25-30 gün sonra yapılacak seçim için Türkiye'yi ne kadar yıpratırsak o kadar oy alırız havasına girmişlerdir. Almanya'daki soydaşlarıma diyorum ki, sakın bir yanlışa düşüp de bunları desteklemeyin. orada şuanda Türkiye'ye karşı düşmanlık yapmayan siyasi partilere gerekli desteği verin. Almanya'da yaşayan tüm vatandaşlarımın onur mücadelesidir. 

Orada asıl bu işi değiştirecek olanlar 1 milyona yakın oy kullanacak olan Türk seçmen var. Türk seçmenlerimize özellikle Türkiye'ye bu denli saldıranlara karşı sandıkta oy kullanırken gerekli dersi vermeleri gerekir diye düşünüyorum. AB üyesi ülkelerle kavga içerisinde olmadık. Ama bizim haysiyetimizle, onurumuzla biz hiçbir ülkeyi oynatmayız.
 

İSPANYA'DAKİ SALDIRI


Şiddetle kınıyoruz. DEAŞ'la ilgili tavrımız bizim belli. DEAŞ'ı şiddetle lanetliyoruz ve onlara karşı çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Sadece Fırat Kalkanı Harekatı'nda 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik. Batı maalesef Türkiye'nin attığı adımları kararlılıkla atmıyor.


ADİL ÖKSÜZ'ÜN ALMANYA'DA OLDUĞU İDDİALARI


Biz notamızı verdik ve Almanya'dan bu konuda gerekli adımı atmasını istiyoruz. Almanya kendi vatandaşlarını bizden isterken nasıl farklı bir tutum içerisine giriyorsa biz de ona göre hareket ediyoruz.


GAZETECİLERE 'ÇOCUK'  TAVSİYESİ


Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin yeni doğan torunuyla ilgili soru sorması üzerine, "Canan Aybüke, kızım koydu adını eşi ile beraber. Çok tatlı, hoş. 6. torunum. Yarabbi bunların sayısını daha da inşallah çoğaltsın. Sayısal olarak milletçe sayımızın yükselmesi lazım. Siz de elinizi çabuk tutun" diyerek gazetecilere tavsiyede bulundu.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 17 Ağustos depreminin 18. yılı