Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan El Bab açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan El Bab açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 askerimizin şehit olduğu El Bab saldırısının ardından "Dünyanın ve bölgemizin yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı şu kritik dönemde, eğer durmaya kalkarsak kendimizi bulacağımız yer, Sevr şartlarıdır" dedi

22 Aralık 2016, Perşembe 14:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dün Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab'da 16 askerimiz şehit oldu. El Bab'daki bu saldırının ardından tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bugün yaptığı konuşmada  Türkiye'nin çok kritik bir dönemden geçtiğini belirterek, "Dünyanın ve bölgemizin yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı şu kritik dönemde, eğer durmaya kalkarsak kendimizi bulacağımız yer, Sevr şartlarıdır. Halbuki biz hala Lozan'daki kayıplarımızın üzüntüsüyle yaşayan bir milletiz. Açık konuşmak lazım; Türkiye, İstiklal Harbi'nden sonraki en büyük mücadelesini veriyor" dedi.


İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;


Açılışını yaptığımız 4 milyar lira yatırım bedeli olan 151 tesisin ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Adana'dan Batman'a, Yozgat'a, Giresun'dan Şırnak'a kadar Türkiye'nin dört bir yanındaki bu eserler için teşekkür ediyorum.

Dün El Bab'da şehit olan 16 askerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza Allah'tan şifa diliyorum.
 

"EL BAB'DA 16 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU, 200 DEAŞ MENSUBU ÖLDÜRÜLDÜ"


Bu mücadelemiz sıradan bir mücadele değil. 16 askerimiz şehit oldu, 200'e yakın DEAŞ'lı öldürüldü. Bütün bunlar yapılırken bir taraftan diplomasi de yürüyor. Tüm ülkelerle görüşmelerimiz sürüyor. Bütün bunlardan sonra da bu harekat başladı. Kardeşlerim bugün Sarıkamış harekatının 102. yıl dönümü. Sarıkamış'ta verdiğimiz şehitlerimizi de rahmet diliyorum.
 

"TÜRKİYE, İSTİKLAL HARBİNDEN SONRAKİ EN BÜYÜK MÜCADELESİNİ VERİYOR"


Dünyanın ve bölgemizin yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı şu kritik dönemde, eğer durmaya kalkarsak kendimizi bulacağımız yer, Sevr şartlarıdır. Halbuki biz hala Lozan'daki kayıplarımızın üzüntüsüyle yaşayan bir milletiz. Açık konuşmak lazım; Türkiye, İstiklal Harbi'nden sonraki en büyük mücadelesini veriyor. Bu mücadele; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet mücadelesidir."

Geçmişteki mücadelelerin aksine bugün asimetrik bir saldırı altındayız. Bizim asıl mücadelemiz terör örgütlerinin arkasındaki güçlerdir. Bu güçler hassas noktamız nereyse oraya yükleniyorlar. Milletimizi bölmeye çalışıyorlar. Biliyorlar ki Türk milleti birlik ve beraberlik olursa bu çelik yumruk enselerine inecektir. 
 

"KENDİ EKSİKLERİMİZİ, HATALARIMIZI BİR KENARA BIRAKMIYORUZ"Kendi eksiklerimizi, hatalarımızı tamamen bir kenara bırakmıyoruz. Bunları da biliyoruz. Gereken reformları yaptık, yapıyoruz, yapacağız. Her bireyin hakkının, hukukunun geliştirilmesi konusunda kimsenin tereddütü olmasın. 
 

"TERÖR ÖRGÜTLERİ CANIMIZI YAKMAYA ÇALIŞIYOR"


Son dönemde PKK, DEAŞ ve FETÖ gibi terör örgütleri Şehit verdiğimiz vatandaşlarımız, polislerimiz, askerimizle canımızı yakmaya çalışıyorlar. Bu bizim mücadele azmimizi daha da artırıyor.   Milletimizin tüm fertleriyle birlikte huzuru ile birlikte refahını artırmak için birçok yatırım gerçekleştirdik bundan sonra da gerçekleştireceğiz. Bu konularda geriye gidiş asla söz konusu olmayacaktır. 
 

"MİLLET OLARAK İSTİKLALİMİZİ GÜVENCE ALTINA ALMAK MECBURİYETİNDEYİZ"Bugün ülke ve millet olarak geleceğimizi, istiklalimizi güvence altına almak mecburiyetindeyiz. 79 milyon olarak geleceğimiz için bir ve beraber hareket etmeliyiz. Ben milletime teşekkür ediyorum. 


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Soylu'dan Yunanistan için sert sözler