Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hava Kuvvetleri Komutanına mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hava Kuvvetleri Komutanına mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şanlı bayrağımızı semalarda gururla dalgalandıran Türk Hava Kuvvetlerimiz, güçlü alt yapısı sayesinde, caydırıcı gücüyle bölge ve dünya barışının sağlanmasında önemli görevi yerine getirmektedir" değerlendirmesinde bulundu.

31 Mayıs 2017, Çarşamba 12:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran Hava Kuvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'a bir mesaj gönderdi.

Erdoğan, mesajında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin önemli bir gücü olan, göklerdeki onur ve gurur kaynağı Türk Hava Kuvvetleri'nin, üstün sürat ve tahrip gücüne sahip silahları, donanımı, eğitimi, harekat kabiliyeti ve 100 yılı aşan engin tecrübesiyle dünyada adından övgüyle söz ettirdiğini belirtti.

Şanlı bayrağı semalarda gururla dalgalandıran Türk Hava Kuvvetleri'nin, gelişen teknolojiye uyumu ve güçlü alt yapısı sayesinde, caydırıcı gücüyle bölge ve dünya barışının sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Üstlendiği ulusal ve uluslararası görevlerde büyük başarılara imza atan Türk Hava Kuvvetlerimiz, her zaman ülkemizin itibarını yükselten kurumlarımız arasında yer almaktadır. Bu düşüncelerle Türk Hava Kuvvetleri'nin kuruluş yıl dönümünü kutluyor, hava şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, görevlerini başarıyla sürdüren hava kuvvetleri mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum."

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir'de 82 sığınmacı kurtarıldı