Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hayır' çadırına sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sarıyer'de CHP'nin 'Hayır' çadırına uğradı. Erdoğan, kurulan çadıra girerek içeridekilerle yaklaşık 15 dakika konuştu

28 Mart 2017, Salı 13:30
A A
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sarıyer'deki Hacıosman Metro İstasyonu çıkışında bulunan "Hayır" çadırını ziyaret etti.

Samsun’a gidecek olan Erdoğan, saat 13:00 sularında Tarabya Köşkü’nden Atatürk Havalimanı’na hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya bayırında kendisine el sallayanları görünce makam aracını durdurdu. Bir kadın ve yanındaki iki çocuğuyla bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Atatürk Havalimanı’na doğru hareket etti.

ÖNCE 'EVET' SONRA 'HAYIR' ÇADIRINA ZİYARET


Konvoyu Hacıosman’a geldiğinde makam aracını tekrar durduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, yol kenarında bulunan ’Evet’ çadırına geçti. ’Evet’ çadırında çalışma yapan partililerle sohbet edip fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sırasında sadece 2 metre yakında bulunan ’Hayır’ çadırından İzmir Marşı yükseliyordu.

Ak Parti’nin referandum şarkıları çalınan ’Evet’ çadırından çıkan Erdoğan, ’Hayır’ çadırına geçti.


İÇERİDEKİLERLE 15 DAKİKA KONUŞTU


Çadırın girişinde ellerinde ’Hayır’ broşörleri bulunanlarla konuşan Erdoğan’a kadınlardan birinin "Hepimizin Cumhurbaşkanı olabilmeniz için hayır" dediği duyuldu. ’Hayır’ çalışması yapan başka bir kişi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a su ikram edip içeriye davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, içeri girip yaklaşık 15 dakika ’hayır’ çalışması yapanlarla konuştu.
Basın mensuplarının uzaktan görüntüleyebildiği sohbette Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, birlik beraberlik vurgusu yaptığı, çadırdakilerin de 'Hayır'cıların terörist olarak nitelenmesinin birlik beraberliği bozduğunu söyledikleri öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Hocıosman’dan ayrılarak Atatürk Havalimanı’na geçti.

Özgür ALTUNCU - Taner YENER / İSTANBUL, (DHA)
 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.