Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan itirafçı çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Beştepe'de Yargıda Birlik Derneği üyelerini ağırladığı toplantıda FETÖ soruşturmalarındaki bazı 'itirafçılar' ile başbakanlığı döneminde görüştüğünü, açıklamaların doğru olmadığını söyledi

18 Ocak 2017, Çarşamba 13:16
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan itirafçı çıkışı
15 Temmuz darbe girişiminin ardından cezaevinde itirafçı olarak FETÖ ile ilgili detaylar veren tutuklu sanıklar hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İçerde olanlardan çok iyi tanıdıklarım var. İtirafçı namıyla ortaya çıkıyorlar. Bunlar doğru konuşmuyorlar. İtirafçı diye aldatmacayı oynuyorlar. En tehlikeli olan bu. Bunların bir kısmıyla başa baş görüşmelerim oldu. Başbakan olarak bana söylediklerine baktığım zaman tamamen aykırı ifadeler" açıklamasını yaptı.


İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 


Ülkemize milletimize ve şahsıma kurulan bazı tuzakları geç gördük. Yargıda yaşanan sıkıntılar da bunlarla alakalıdır.

 

"YARGIYA VERDİĞİMİZ DESTEĞİ İSTİSMAR ETTİLER"367 garabetinden kapatma davasına kadar öyle yöntemlerle karşımıza çıkıldı ki, inanın utandık. Türkiye'nin darbecilerle mücadelesi için yargıya verdiğimiz desteği istismar ettiler. Suçluyla suçsuzu aynı çuvala dolduran anlayışın adalet tesis etmesi mümkün olmamıştır. Yargıya müdahale edemezdik, kritik görevdekilerin örgüt emri ile bu işleri rayından çıkardığı ortaya çıkmıştır.
 

"YARGIYI ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞAN BU ÖRGÜTÜN..."17-25 Aralık'ı birileri şahsi meselem olarak göstermeye çalıştı. Yargıyı ele geçirmeye çalışan bu örgütün kendini açığa çıkarmasının adıdır. Hani takke düştü kel göründü derler ya... 17 Aralık'ta bu oldu. Örgüt 17-25 Aralık'ta başaramadığını 15 Temmuz'da yapmaya çalışmıştır. İt ürür kervan yürür. Biz yolumuza devam ediyoruz.
 

"PENSİLVANYA'DAKİ ZAT..."


Pensilvanya'daki zat utanmadan "Bunlar bir senaryodur" diyor. Biz neyin senaryo olduğunu görüyoruz. 

 

"İÇERDE OLANLARDAN ÇOK İYİ TANIDIKLARIM VAR"İçerde olanlardan çok iyi tanıdıklarım var. İtirafçı namıyla ortaya çıkıyorlar. Bunlar doğru konuşmuyorlar. İtirafçı diye aldatmacayı oynuyorlar. En tehlikeli olan bu. Bunların bir kısmıyla başa baş görüşmelerim oldu. Başbakan olarak bana söylediklerine baktığım zaman tamamen aykırı ifadeler. "SALDIRGANIN YAKALANMASI POLİSİN GÜÇLÜ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR"Reina saldırganının yakalanmasını Türk polisinin ne denli güçlü olduğunu göstermesi açısından önemsiyorum."MEVCUT SİSTEMLE SONUÇ ALAMADIK"Tüm gayretlerimize rağmen mevcut sistemle sonuç alamadık. Cumhurbaşkanını halkın doğrudan seçmesi köklü değişimin ilk adımı olmuştur. Milletim adına MHP liderine ve ekibine teşekkür ediyorum. Her şeyi Türkiye için düşünmek durumundayız.  

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.