Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Katar trafiği: Liderlerle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar konusundaki gelişmelere  ilişkin Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Rusya Federasyonu Başkanı  Vladimir Putin, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Sabah ve Suudi Arabistan  Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ile telefonda görüştü.

06 Haziran 2017, Salı 01:22
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Katar trafiği: Liderlerle görüştü
umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar konusundaki gelişmelere ilişkin Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Sabah ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerilim düşürülsün, diplomasi ve diyalog tercih edilsin dedi.


ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede Katar krizi de ele alındı.

Kremlin'den yapılan açıklamada "Liderler, Basra Körfezi bölgesinde barış ve istikrarın korunması adına uzlaşıcı kararların alınması amacıyla ilgili tüm taraflara diyaloğa geçme çağrısı yaptı" denildi.

Açıklamada ayrıca iki liderin Suriye'de gerilimi azaltma bölgelerinin oluşturulmasına yönelik ortak çabalarına devam etme konusunda anlaştıkları kaydedildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.