Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na eleştiri: 'Varsa böyle bir şey ispat et'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükçekmece'de toplu açılış töreninde konuştu

27 Mart 2017, Pazartesi 18:15
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na eleştiri: 'Varsa böyle bir şey ispat et'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan 16 Nisan için evet oyu vermelerini istedi. “16 Nisan’a doğru yaklaşırken içeride ve dışarı da maskeler iniyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yıllardır saklanan gerçek yüzler, kafalardaki gerçek düşünceler yavaş yavaş ortaya dökülmeye başlıyor. Biz 16 Nisan’da kendi yönetim sistemimizi değiştireceğimizi zannediyorduk. Sonra baktık ki birilerinin dengelerini alt üst etmişiz. Türkiye’de seçim olacak. Almanya’ya Hollanda’ya ne? Onlar ne karışıyor. Bu Türkiye’nin içişlerine karışmaktır. Benim bakanımı arabanın içine mahkum edeceksin sonra demokrasiden bahsedeceksin. 16 Nisan’da bu devranı değiştirmeye var mıyız? Benim Hollanda’daki vatandaşlarımızın üzerine atlarını itlerini salan o faşist zihniyete gerekli dersi vermeye var mıyız?” ifadelerini kullandı.
 

YAZIKLAR OLSUN SİZE


Avrupa Birliği üyesi ülkelerinin Vatikan’da bir araya gelmelerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların hepsi bir araya geldiler. Bunlar tek millettir. Kinleri nefretleri o derece arttı ki terör örgütü ile aynı çizgide yer almaktan çekinmiyorlar. AB’de terör örgütü ilan ediyorlar sonra onlarla beraber yürüyorlar. Sonra içeriden biri çıkıyor diyor ki İsviçre AB üyesi değil diyor. AB üyesi olması şart değil.

Zihniyet aynı zihniyet. Büyük bir pankart ve bu pankarta benim resmimi yapmışlar, şakağıma silahı dayamışlar. -Erdoğan’ı öldürün- diyor. Rabbimin bana verdiği ömrü ne bir an geri ne biran ileri çekmeye gücünüz yetmez. Biz bu yola kefenimizle çıktık, kefenimizle yürüyoruz. Bir devletin Cumhurbaşkanını açıkça tehdit edecekler öyle seyredeceksiniz. Yazıklar olsun size. Bunun adı düşmanlıktır. Görünen köy kılavuz istemez. Batılılara diyorum ki gelin bize karşı ülkemize Müslümanlara karşı ön yargılı olmaktan kaçının. Bizim kimseye husumetimiz yok” ifadelerini kullandı.


İSPAT ET, İSTİFA EDECEĞİM


Yeni sisteme ilişkin CHP liderinin anlattıklarının gerçeği yansıtamadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanı, muhtar görevden alamaz. Asla böyle bir yetkisi yok. Ey Kılıçdaroğlu, yalan söyleme. Yalancının mumu 16 Nisan’a kadar yanar. Şu ana kadar 16 bin muhtarımızı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırladım. Hedef 55 bin muhtarımızı ağırlamak. Cumhurbaşkanı’nın Meclis’i fesih yetkisi yok, tamamen yalan. Ey Kılıçdaroğlu, sen bunu ispat edersen ben cumhurbaşkanlığından istifa edeceğim.

Diyor ki ’Cumhurbaşkanı’nın Meclis’i feshetme yetkisi var.’ Yalan söyleme. Cumhurbaşkanı’nın Meclis’i feshetme yetkisi yok. Ey Kılıçdaroğlu, şu hazırladığımız yasal düzenleme içerisinde böyle bir şey varsa bunu ispat et, ben Cumhurbaşkanlığından istifa edeceğim. Ama o da kalkıp şu CHP’den ayrılsın ki CHP de bundan kurtulsun. Edemez. Biz dürüstüz bunda dürüstlük yok” diye konuştu.

Eğitim, sağlık, ulaşım başta olmak üzere yapılan yatırımlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yavuz Sultan Selim köprüsüne, 3’üncü havalimanını ve diğer tüm yatırımlara hayır dediler. Şimdi Çanakkale köprüsünün temelini attık. Ancak Çanakkale köprüsüne hayır diyemediler. Çünkü 16 Nisan geliyor. Sıkıysa ona da hayır desinler” dedi.


TÜRKİYE'DE YAŞAYACAK YER BULAMAYACAKLAR


Yeni sistemle beraber terör örgütleri Türkiye’de yaşayacak yer bulamayacaklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Terör örgütlerinin başını eziyoruz. Yeni sistemle beraber terör örgütleri Türkiye’de yaşayacak yer bulamayacaklar. Şu anda inlerine girdik. Milletimizin huzurunu kaçıranların huzurunu kaçıracağız. İçeride dışarıda fark etmez. PYD, YPG onlarında Türkiye’yi rahatsız etmesine müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.


SİZİN GÜCÜNÜZ YETMEZCumhurbaşkanı Erdoğan, "İsviçre'de büyük bir pankart ve bu pankarta benim resmimi yapmışlar. Şakağıma da silahı dayamışlar. Sen benim şakağıma o pankartta silahı dayasan ne yazar?" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birkaç gün önce İsviçre Parlamentosunun önünde büyük bir pankart ve bu pankarta benim resmimi yapmışlar. Şakağıma da silahı dayamışlar. Sen benim şakağıma o pankartta silahı dayasan ne yazar? 'Erdoğan'ı öldürün' diyor. Ne yazar? Rabbimin bana verdiği ömrü ne bir an ileri ne bir an geri çekmeye sizin gücünüz yetmez.

Biz bu yola kefenimizle çıktık. Kefenimizle yürüyoruz. Rabbimin verdiği ömür Allah'ın izniyle devam edecek. Biz, şu kubbede hoş bir seda bırakmaya çalışıyoruz. Biz, bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik." dedi.


 

OLAYIN GEÇMİŞİ


İsviçre'nin başkenti Bern'de terör örgütleri PKK, DHKP-C ve YPG'nin de aralarında bulunduğu gruplar tarafından Federal Parlamento binası önündeki Parlamento Meydanı'nda düzenlenen "hayır" mitinginde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef gösteren pankart asılmıştı. Bunun ardından Türkiye İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Walter Haffner'ı Dışişleri Bakanlığı'na çağırmıştı.
 

İHA-AAİsviçre'de Erdoğan'ı hedef gösteren pankarta soruşturma açıldıİsviçre'deki Erdoğan pankartıyla ilgili Başsavcılık soruşturma başlattı

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2017'nin kazananlarını açıkladı