Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, "Bize hesabi değil hasbi olanlar lazım. Eğer hesabi olurlarsa çökeriz" dedi. Konuşmasında Avrupa'ya da sert çıkan Erdoğan,  "Gece gündüz Türkiye ile partimle ve şahsımla yatıp kalkan bu siyaset tavrının Avrupa ülkelerine kazandıracağı bir şey yoktur. Bu şahıslar yüzüme nasıl bakacak?" ifadelerini kullandı. 

06 Eylül 2017, Çarşamba 14:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Bize hesabi değil hasbi olanlar lazım. Eğer hesabi olurlarsa çökeriz. Bize dava adamı, hizmet adamı milletin adamı olarak görev yapacak ilçe, il, belediye başkanları AK Parti kadroları lazım. Her aşamasında titiz davranmalı en küçük bir lekeye, sızmaya izin vermemeliyiz. Ülkemize saldırıların dozu her geçen gün artıyor. Mart 2019 bizim için önemli seçimler. Bu saldırılara kaşı mücadele sorumluluğu bizim yani AK Parti kadrolarının üzerindedir. Kimseye suç yükleyemeyiz. Bunun faturası tarih tarafından bize kesilir. Çok dikkatli olacağız. Türkiye'nin kaderiyle AK Parti'nin kaderi bütünleşmiştir. Türkiye'nin en büyük şanssızlığı çapsız, ruhsuz bir anamuhalefet partisine sahip olmasıdır. Ana muhalefet AK Parti ve şahsımızla Türkiye'nin de kaybetmesi pahasına yönetimi ele geçirme anlayışı yürütüyor. Dil adeta bir terör örgütü dili. Almanya'daki itidar muahlefet mücadelesindeki ortak payda Türkiye'ye saldırmak. Burada da ana muhalefetin dili terör örgütü ile aynı.


"YÜRÜYÜŞE AYAK UYDURAMAYANI KENARI KOYACAĞIZ"


AK Parti 15 yıllık iktidarını milletimizin kendisine mecburiyetine değil yaptığı hizmetlere borçludur. Bu tespit yol haritamızın da ifadesidir. Daha çok çalışarak milletimizden aldığımız desteği daha da yukarılara çıkarma gayreti içinde olmalıyız. Bu yürüyüşe ayağını uyduramayan kim varsa başta bakan arkadaşlarımız olmak üzere kenarı koymamız lazım. Engel mi oluyor? Kenara koyacağız. Hizmette laubalilik mi yapıyor, kenara koyacağız. Her türlü yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız. Yola çıkarken söylediklerimiz bunlar. Candan da olabilir yandan da olabilir. Kim olursa olsun. Hemen temizleye temizleye yolumuza devam edeceğiz.


"GÖNÜL İHYASINI HALLETMELİYİZ"


CHP'nin HDP'nin fiziki bir inşa hareketi mi var? Yok. Bu adamlar bu oyu nasıl alıyor? Zihinsel hareket var. Bizim fiziki adımlarımız kimseyle mukayese edilmez. Ama yeterli değil. Biz bu gönül inşa ve ihyasını özellikle halletmemiz lazım.


"ARAKAN HİÇBİR İLGİMİZİN OLMADIĞI BİR COĞRAFYA DEĞİL"


BM Genel Kurulu'nda 'Dünya 5'ten büyüktür' diye dile getirdiğimiz itiraz insanlığın ortak sesidir aslında. TİKA, AFAD, Kızılay gibi kuruluşlarımız ve sivil toplum örgütlerimizle yardım bekleyen herkese el uzatmanın çabası içinde olduk. Türkiye'nin imkanları tüm bu çalışmaları yürütmeye yetiyor. Geçen yıl 6,2 milyar dolar yardım yaptık. Bunun son örnedği Arakan Müslümanlardır. 1. Dünya Savaşı döneminde Arakan müslümanları bizim zaferlerimiz için dua etmiştir. Bununla da kalmamış yardım paralarını ülkemize göndermişlerdir. Arakan hiçbir ilgimizin olmadığı bir coğrafya değildir. Medyada özellikle de sosyla medyada dolaşan görüntüler, haberlerin pek çoğunun Arakan'la ilgili yoktur. Bu resimlerin bir kısmı bizdeki Gezi olayları dahil dünyadaki pek çok olayda kullanılmıştır. Merkezi belli. BM dahil neredeyse hiçbir uluslararası kuruluşa izin verilmemesi vehameti ortaya koymaktadır.


"30'A YAKIN LİDERİ ARADIM"


Şu ana kadar 30'a yakın lideri aradım. Hepsine bu konuları anlattım. Özellikle İslam dünyasının liderleriyle görüşme yaptım. Bu mazlum halk iki gücün arasında ezilmeyi kesinlikle hak etmiyor. Dünya Suriye ve Irak'ta yaşanan hadiseler başta olmak üzere yeteri kadar acıya şahit oluyor. Yenilerinin eklenmesini bir parça vicdanı olan kimsenin istemeyeceğine inanıyoruz. Diğer taraftan Kuzey Kore'nin füze denemelerini yakından ve endişe ile takip ettiğimizi belirtmek istiyorum. Kitle imha silahlarının kazananı olmayacaktır. Elinde en güçlü kitle imha silahı olanlar bize 'Sakın ha' diyorlar. Sizdekiler ne olacak? Dünyada nükleer silahlara yönelik bir mücadele başlatılacaksa bu önce sizden başlamalı.


"YÜZÜME NASIL BAKACAKLAR?"


Avrupa ülkelerinde ardı ardına yaşanan seçimlerin etkili olduğu bir gerçek ama maalesef bu kadar basit değil. Türkiye'nin AB konusundaki yaklaşımını kendi kamuoyumuza ifade etmek istiyorum. AB üyeliği stratejik hedeflerinden vazgeçmedik. Müzakerelerin başladığı günden beri biz üzerimize düşeni yaptık. Gece gündüz Türkiye ile partimle ve şahsımla yatıp kalkan bu siyaset tavrının Avrupa ülkelerine kazandıracağı bir şey yoktur. Bu şahıslar yüzüme nasıl bakacak? Ya ben sırtımı dönüp geçeceğim ya siz bana. Yatıyor kalkıyorlar Erdoğan. Erdoğan size ne yaptı? Demokratik hakkınızı kullanırken Türkiye düşmanlarına oy vermeyin diyorum. Bu yaklaşım Avrupa'yı 2. Dünya Savaşı öncesine götürüyor. Nazizimde ne varsa siz onu yaptınız, yapıyorsunuz. Bu olay Nazizimdir Faşizimdir. Avrupa ülkelerinden Türkiye'ye karşı oylamalarında samimi olmalarını istiyoruz. AB'den de sesler gelmeye başladı, 'Belirleyici olan Almanya değildir' diyorlar. Bir an önce alın şu kararı. Türkiye'nin AB ile mevcut ilişkisine bile tahammül edemiyorsanız çıkın bunu mertçe söyleyin. Türkiye'yi AB ile ilişkileri bitirmeye zorlamak siyasi ahlaksızlıktır, ikiyüzlülüktür. Bizi zirveye davet ederlerdi. Ne zamanki Sarkozy ve Merkel başkan seçildi Türkiye'yi zirvelere kabul etmemek için 'Zirvelere müzakereciler katılmasın sadece üyeler katılsın' dediler. Sonra bizi bu zirvelere almadılar. Sonra fasılları iyice zora sokmak için 35'e çıkardılar. Vize meselesinde de sorun çıkardılar. Hiç alakası olmayan ülkeler schengen dahil edildi bizi etmediler. Bugün bizi hedef tahtasına koyanların okları yarın kendilerine dönecektir.

Sizden bir şey istiyorum; halkımızın gönlünü kazanmak. Buna çok gayret edeceğiz.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MİT Başkanı Fidan: Casuslar deşifre edildi