Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faşistsiniz faşist

'Bunlara faşist dediğimizde beyler rahatsız oluyor. Nazi dediğimizde rahatsız oluyor. Camilerimize gamalı haç işareti koyan siz değil misiniz? Faşistsiniz faşist...'

26 Mart 2017, Pazar 13:18
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faşistsiniz faşist
İstanbul Gaziosmanpaşa'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bunlara faşist dediğimizde beyler rahatsız oluyor. Nazi dediğimizde rahatsız oluyor. Camilerimize gamalı haç işareti koyan siz değil misiniz? Faşistsiniz faşist. Nazi uygulamalarından da istediğiniz kadar rahatsız olun. Bizim camilerimize gamalı haçları çiziyorsanız, bunun hesabını sormuyorsanız, bu lekeyi üstünüzden atamazsınız" dedi.
 

'TÜRKİYE AFRA TAFRA YAPILACAK ÜLKE DEĞİL'


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Türkiye öyle kalkıp, afra tafra yapılacak ülke değil. Her ne kadar içerde de bu tipler var. Televizyonları izliyoruz, çok enteresan. Kendi ülkesinin Cumhurbaşkanına karşı Avrupa'da terör örgütleri pankartlarla, resmin yanıbaşına silah koyuyor ve onların solak partileriyle oradaki terör örgütü, beraber yürüyorlar. Neresi burası? İsviçre, Hollanda, Belçika, Almanya. Bunları da söylediğimiz zaman beyefendiler rahatsız oluyor. Rahatsız olmayın, 'men dakka, dukka.' Siz, bizi üzüyor musunuz, üzüleceksiniz."

Ve daha bu işin başı. Şimdi ben diyorum ki 16 Nisan'da lider ülke Türkiye için evet mi?

Her kim 'Türkiye'nin Suriye’de ne işi var' diyorsa, ülkemizin kötülüğünü istiyordur.


'BİZ KİMSENİN DÜŞMANI DEĞİLİZ'


Biz kimsenin düşmanı değiliz, bizim kimseyle husumetimiz yok. Her toplumla en samimi siyasi ekonomik sosyal ilişkiler kurmak geliştirmek istiyoruz.

Fakat 54 yıl kapısında bekleten Avrupa Birliği’ne ne diyeceğiz? Şimdi çıkıyor, bazı bakıyorsunuz akademisyenler filan konuşuyor. ‘Daha önce şöyleydi böyleydi’ falan… Bu işlerden anlamazsın ya, senin önünde kariyer olsa ne yazar olmasa ne yazar. Sadece kitabı aç oku, sonra AB’yi konuş. Damdan düşeceksin damdan. Bunların önüne kitapçık koyuyorlar, okuyorlar. Sonra Güney Kıbrıs’ı nasıl AB’ye aldıklarını bilir misin? Acaba bir hoca olarak haberin var mı? Acaba Hollanda’da daha önce bu kardeşinizin o liderlerle kavga verdiğini bilir mi? Biz o kavgaları yapa yapa geldik. Ve buna rağmen hala AB üyesi ülkeler… İstisnalar var, bak İngiltere bile dayanamadı. 
 

'CAMİLERİMİZE GAMALI HAÇ İŞARETİ KOYAN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?'


Bunlara faşist dediğimizde beyler rahatsız oluyor. Nazi dediğimizde rahatsız oluyor. Camilerimize gamalı haç işareti koyan siz değil misiniz? Faşistsiniz faşist. Nazi uygulamalarından da istediğiniz kadar rahatsız olun. Bizim camilerimize gamalı haçları çiziyorsanız, bunun hesabını sormuyorsanız, bu lekeyi üstünüzden atamazsınız. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Siyasilerin makam araçlarından fotoğrafları