Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 23 Nisan töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve çocukları ağırladı. Bu yıl 23 Nisan'da Cumhurbaşkanı koltuğuna 12 yaşındaki Ozan Sözeyataroğlu oturdu

23 Nisan 2019, Salı 12:40 Son Güncelleme:
A A
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 23 Nisan töreni

Çocukları kabulünde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çocuklarımızın bayramını kutluyorum. Tüm dünya çocuklarına en kalbi sevgilerimi gönderiyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltuğuna 6. sınıf öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu oturdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan koltuğunu 6. sınıf öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu'na bırakmadan önce şunları söyledi:

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne milletin evine hoş geldiniz. Ülkemizdekilerle birlikte tüm dünya çocuklarının bayramında sizleri misafir etmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

Tüm dünya çocuklarına sizlerin aracılığıyla en kalbi sevgilerimi gönderiyorum. İstiklal harbimizin muzaffer başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere devletimizin kuruluşunda emeği olan herkesi şükranla anıyorum. Bugün TBMM’nin dualarla, tekbirlerle açılışının 99. yıldönümünü de kutluyoruz. Bu ülkemiz çocuklarına verilen önemin işaretidir. Her birinizin bu emaneti en güzel şekilde yarınlara taşıyacağınıza inanıyorum.

Umutlarınızı hiçbir zaman yitirmeyin, heyecanınızın sönmesine asla izin vermeyin, hayallerinizin önüne hiçbir engel koymayın

Sizler anne babalarınızla beraber 82 milyonun da göz bebeğisiniz. Önümüzdeki dönemde de sizlere daha iyi bir gelecek sunmak için mücadele etmeyi sürdüreceğiz

Ozan Sözeyataroğlu:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk millet egemenliğini hakim kılmak için TBMM’yi açmış ve bugünü biz çocuklara armağan etmiştir. Hepimize güzel nice bayramlar diliyorum. Bizleri makamında ağırlayan sayın cumhurbaşkanımıza da tüm arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

1 HAFTALIK OKUL SÜRESİNİN RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ İLE BİRLEŞTİRİLMESİ

Kabinemle bu konuyu görüşeceğiz. Ben açıkçası olumlu bakıyorum

KABİNEDE REVİZYON İDDİALARI

Zaten yeni kabinem burada.

KILIÇDAROĞLU'NU ARAYACAK MISINIZ? SORUSU

Telefonu bende yok arayamayacağım ama her türlü şiddete karşıyız.

"BENİM VERECEĞİM CEVAPLARI VERİYOR"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden memnun musunuz?" sorusuna, "Sistem güzel çalışıyor" şeklinde yanıt veren Sözeyataroğlu salondakileri gülümsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 yaşındaki Ozan'ın cevabı üzerine, "Benim vereceğim cevapları veriyor" şeklinde konuştu.


Sıradaki haber yükleniyor...